Zwycięska inauguracja Sudetów

Drugoligowi koszykarze jeleniogórskiego klubu udanie rozpoczęli nowy sezon w grupie D. W pierwszym meczu pewnie, 106:92 pokonali Tarnovię Tarnowo Podgórne. Najwięcej, 28 punktów zdobył Łukasz Niesobski.

Po prawie remisowej (31:33) pierwszej kwarcie, w drugiej odsłonie zespół Sudetów zdominował rywali wygrywając 31:13. Ekipa trenera Rafała Niesobskiego prezentowała skuteczną grę w ataku i w defensywie. Po zmianie stron boiska przewaga wzrosła do ponad dwudziestu punktów. Gospodarze kontrolowali wynik i z pokaźnym handicapem rozpoczęli czwartą „ćwiartkę” meczu. W końcowych minutach koszykarzom Tarnovii udało się zmniejszyć rozmiary porażki do czternastu punktów.

W pierwszej drugoligowej wygranej Sudetów udział mieli Paweł Minciel – 20 pkt., Wojciech Szpyrka – 14, Patryk Ostrowski i Bartosz Jyż – po 13, Rafał Niesobski – 10, Jakub Pawlak – 6 i Jarosław Wilusz – 2 pkt. W następnej kolejce drużyna z Jeleniej Góry pauzuje. W sobotę, 12 października, o godzinie 18.30, w hali MOS-u przy ulicy Sudeckiej koszykarze Sudetów powalczą z KS Kosz Pleszew.