Zwycięstwo „Karkonoszek” po rzucie karnym

W sobotni wieczór, 23 listopada, jeleniogórskie szczypiornistki rozegrały awansem mecz 11. kolejki I ligi kobiet grupy B pierwotnie zaplanowany w połowie grudnia 2019 roku. Zespół MKS Karkonosze wygrał 31:30 (16:20) z SPR Gliwice. To czwarty w tym sezonie komplet punktów ekipy trenerki Dilrabo Samadowej. Na koncie biało – niebieskie mają też pięć porażek.

Spotkanie rozpoczęło się z wielominutowym, dużym opóźnieniem. Nie dojechali długo oczekiwani sędziowie z Zielonej Góry. W awaryjnej, rzadko spotykanej ostatnio sytuacji, działacze Związku Piłki Ręcznej w Polsce i trenerka SPR-u zgodzili się, aby mecz poprowadzili Barbara Białogrecka i Krzysztof Sosiński z Jeleniej Góry. Zrobili to dobrze, bez zastrzeżeń szkoleniowców obu drużyn.

Przez 55 minut, stale z przewagą kilku bramek, prowadziły gliwiczanki. Gospodynie ambitnie goniły wynik. Dopiero w 56. minucie stan meczu na 29:29 wyrównała Joanna Załoga. W ostatniej akcji sfaulowała ją Hanna Smodis. Rzut karny na wagę zwycięstwa doskonale wykonała kapitan „Karkonoszek”, liderka klasyfikacji najskuteczniejszych strzelczyń I ligi (81 goli), Agnieszka Kowalska (razem w meczu z SPR-em 6 bramek). Tyle samo trafień do siatki rywalek miała Oktawia Bielecka. Po pięć goli zdobyły Wiktoria Drozdowska i Emilia Kowalik, po trzy Joanna Załoga i Karolina Kanicka, dwa Weronika Weber, jednego Alicja Grzejszczak.
O szczypiornistkach Karkonoszy szerzej w najbliższym numerze Nowin Jeleniogórskich z 26 listopada 2019 roku.

zk23-11stob (1).JPG
zk23-11stob (2).JPG
zk23-11stob (3).JPG
zk23-11stob (4).JPG
zk23-11stob (5).JPG
zk23-11stob (6).JPG
zk23-11stob (7).JPG
zk23-11stob (8).JPG