czerwca 28, 2020 05:47 po południu

Bez udziału kibiców w Bogatyni i w Mirsku rozegrano mecze barażowe o awans do piłkarskich wyższych lig i klas w sezonie 2020/2021. Zwycięzcami wyrównanych, zaciętych i emocjonujących sobotnich spotkań (27 czerwca 2020 r.) zostały zespoły z Leśnej i Kowar. Drużyna Włókniarza Leśna wywalczyła prawo gry w IV lidze dolnośląskiej, a Olimpii Kowary - w jeleniogórskiej klasie okręgowej.

czerwca 15, 2020 09:34 po południu

Po dwumiesięcznej przerwie i wielu obostrzeniach sportowo – sanitarnych do treningów wróciły młode koszykarki, wychowanki MKS MOS Karkonosze, w tym zawodniczki kadry narodowej Polski. Od połowy maja 2020 roku głównie indywidualne zajęcia trzy razy w tygodniu prowadzi społecznie znany trener Jerzy Gadzimski.

lutego 29, 2020 04:05 po południu

Po ośmiu latach przerwy bieg główny Biegu Piastów na koronnym, skróconym do 42 kilometrów dystansie, wygrał polski narciarz 23–letni Dominik Bury. Na mecie w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach wyprzedził Walthera Jacoba z niemieckiego Erfurtu i Jonasa Bestaka z Czech.

lutego 21, 2020 10:40 przed południem

Dziesięć medali trzech kolorów (3-4-3) przywieźli z Wisły reprezentanci jeleniogórskiego MKS Karkonosze Sporty Zimowe, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. W dniach 10 – 16 lutego 202o r. bardzo udanie rywalizowali oni w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży „Śląsk 2020” i jednocześnie w mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców w biathlonie.

stycznia 25, 2020 07:10 po południu

Piłkarze z rożnych lig i klas regionalnych w okręgu jeleniogórskim przygotowują się do rundy wiosennej. Trenują i rozgrywają pierwsze mecze kontrolne. Formę w siedmiu sparingach sprawdzą zimą futboliści Lotnika Jeżów Sudecki (IV liga) i Woskaru Szklarska Poręba – Wojcieszyce (klasa okręgowa).

stycznia 20, 2020 09:50 po południu

Nie ma mocnych na drugoligowych koszykarzy jeleniogórskiego klubu, gdy grają w hali MOS-u przy ulicy Sudeckiej. W tym sezonie drużyna trenera Rafała Niesobskiego jest niepokonana w meczach „domowych”. Na gospodarzy sposobu nie znaleźli również zawodnicy lidera grupy D z zespołu Exact Systems Śląsk II. Po końcowej syrenie w hali zwanej koszykarską twierdzą kibice Sudetów długo bili brawo na stojąco.

grudnia 31, 2019 12:46 po południu

179 osób z sześciu krajów wzięło udział w Biegu na 5 w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Wystartowali w nim biegacze zarówno bez nart, jak i na nartach. Zawody rozegrane 29 grudnia, były ostatnimi zorganizowanymi przez Stowarzyszenie Bieg Piastów w 2019 roku i jednocześnie pierwszymi w sezonie zimowym 2019/20.

grudnia 24, 2019 11:02 przed południem

Od trzech lat jeleniogórskie koszykarki trenują w KSW Spartakus. Liczba zawodniczek różnych grup wiekowych z czterdziestu zwiększyła się do dziewięćdziesięciu. Po raz trzeci z rzędu młode Spartanki uczestniczyły w imprezie mikołajkowo – wigilijnej. Zabrakło tylko piątki kadrowiczek, w tym dwóch z reprezentacji Polski U-14.

grudnia 19, 2019 02:07 po południu

Jeleniogórskie szczypiornistki nie zagrają w 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski. W środowym (18 grudnia), meczu 1/16 z MKS PR Urbis Gniezno zespół trenerki Dilrabo Samadovej doznał porażki 24:31. Do przerwy dziewczęta z MKS Karkonosze przekonująco wygrywały 17:11.

listopada 26, 2019 06:46 po południu

Rekordowa liczba 630 zawodników i zawodniczek z 21 krajów startowała w Dębicy w mistrzostwach Europy Open i w Pucharze Europy w kategoriach wiekowych w karate kyokushin organizacji WKB. Sukces zanotowały młode sportsmenki z Jeleniogórskiego Klubu Oyama.

listopada 24, 2019 11:01 przed południem

W sobotni wieczór, 23 listopada, jeleniogórskie szczypiornistki rozegrały awansem mecz 11. kolejki I ligi kobiet grupy B pierwotnie zaplanowany w połowie grudnia 2019 roku. Zespół MKS Karkonosze wygrał 31:30 (16:20) z SPR Gliwice. To czwarty w tym sezonie komplet punktów ekipy trenerki Dilrabo Samadowej. Na koncie biało – niebieskie mają też pięć porażek.

listopada 16, 2019 08:28 po południu

W sobotnie popołudnie, 16 listopada, czwartoligowi piłkarze Karkonoszy zakończyli rundę jesienną w grupie jeleniogórsko - legnickiej zwycięstwem 2:1 (1:1) w meczu 15. kolejki z Orlą Wąsosz. Bramki strzelili Oskar Giziński (18 min.) i z rzutu karnego Mateusz Czerwiński (90 min.). Honorowe trafienie dla gości Hubert Kurnicki (42 min.). To siódma z rzędu wygrana MKS Karkonosze w roli gospodarza potyczek w grupie zachodniej.

listopada 12, 2019 10:40 przed południem

Drugoligowej drużynie KS Orlik nie wiodło się w sezonie jesiennym. W dziesięciu meczach grupy III jeleniogórzanki zdobyły tylko osiem punktów, bramki 12:32, stąd dopiero przedostatnie, jedenaste miejsce w tabeli. Smutną rundę zespół trenera Olega Marczyszyna zakończył jednak wygraną 5:0 w nietypowych okolicznościach i awansował na dziesiątą lokatę.

listopada 10, 2019 09:38 po południu

Łącznie 716 osób znalazło się na liście startowej VI Biegu Niepodległości na dystansie 10 i 5 kilometrów. W niedzielę, 10 listopada, po tradycyjnej rozgrzewce, biegacze wyruszyli z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze. Spod zajezdni MZK pobiegli zawodnicy „Piątki”, czyli V Memoriału Piotra Schmidla. Pierwszy na mecie krótszego dystansu zlokalizowanej na cieplickim Placu Piastowskim pojawił się Krzysztof Tschirch (Karkonosz Running Team) – 16,06 min. Bieg główny - „Dziesiątkę” wygrał kamiennogórzanin Łukasz Kondratowicz (34,40 min.).