kwietnia 23, 2021 02:18 po południu

Ukazało się ostrzeżenie meteorologiczne o możliwości wystąpienia przymrozków w nocy z piątku na sobotę. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określa się na 85 procent. Ostrzeżenie dotyczy całego Dolnego Śląska, tym bardziej mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej oraz reszty regionu winni uważać. Temperatura przy gruncie może spaść nawet do -7°C. Kierowcy – noga z gazu. Działkowcy winni też chyba pomyśleć o swoich ogródkach.

kwietnia 23, 2021 01:28 po południu

Były już płyty ażurowe skradzione z pobocza, metalowe drzwi do bunkrów. Dziś piszemy o mniej pomysłowych złodziejach, bo kradzież starych szyn i podkładów kolejowych, to wręcz nagminne zjawisko. Dziwne, że są jeszcze punkty skupów, gdzie można taki towar spieniężyć.

kwietnia 23, 2021 10:57 przed południem

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze na rozprawie w dniu 23 kwietnia, uniewinnił Prezesa Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt Konrada Kuźmińskiego od zarzutu kradzieży psa. Obrońca praw zwierząt podęli interwencję, kiedy dowiedzieli się, że zwierzę w środku zimy, podczas największych mrozów, jest trzymane w blaszanej beczce, na 30-centymetrowym łańcuchu. Właściciele kategorycznie odmawiali poprawy warunków życia psiaka.

kwietnia 23, 2021 08:32 przed południem

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym za rozbój. Od około roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Został on zatrzymany w jednym z mieszkań w Ustce. Był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 3 miesięcy. Mężczyzna nie unikanie odpowiedzialności. Zostanie przekazany do Aresztu Śledczego, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę pozbawienia wolności - informuje podisnspektor Edyta Bagrowska.

kwietnia 23, 2021 08:08 przed południem

Stan techniczny Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce, trzeba powiedzieć wprost, to wstyd na cała Polskę. Od 2015 roku, kultowy obiekt, wpisany (w 2020) do katalogu zabytków województwa dolnośląskiego, jest zamknięty na czerty spusty. Starsi turyści z rozrzewnieniem wspominają funkcjonującą tam restaurację i miejsce gdzie można odpocząć, porozmawiać czy ogrzać się podczas górskiej wędrówki. Wiele wskazuje na to, że za cztery lata turyści znowu będą mogli znowu skorzystać z gościny dolnego spodka.

kwietnia 22, 2021 06:53 po południu

Nie mają dziś (22 kwietnia) wolej chwili załogi strażackie z powiatu lwóweckiego. Po nocnej akcji w Gryfowie, ponownie zostali wezwani na pomoc. Tuż przed godziną 16.00 napłynęło zgłoszenie pożaru budynku mieszkalnego w Rębiszowie. - podaje „Lwówek na sygnale”.

kwietnia 22, 2021 03:16 po południu

- W polskich lasach trwa wielka wycinka drzew. To, co się dzieje napawać może  przerażeniem. Reagujmy. Ratujmy las - zaapelowała dzisiaj do mieszkańców naszego regionu posłanka KO Zofia Czernow. Czas wybrała nieprzypadkowy - 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. 

kwietnia 22, 2021 02:43 po południu

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który od wielu miesięcy uporczywie nękał swoją przyjaciółkę, dopuszczał się wobec niej rękoczynów oraz groził jej pozbawieniem życia. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.

kwietnia 22, 2021 02:22 po południu

Wczoraj pisaliśmy o kradzieży ażurowych płyt betonowych, a dziś o bramach do bunkrów. Tyle, że w tym przypadku skończyło się na zamiarze popełnienia przestępstwa. Przyczynili się do tego gryfowscy policjanci, którzy zatrzymali trzech amatorów metalowych bram do bunkrow z terenu byłego poligonu woskowego w Popielówku (gmina Lubomierz). Przy jednym z mężczyzn znaleziono środki odurzające. Teraz cała trójka stanie przed Sądem. Za usiłowanie kradzieży grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

kwietnia 22, 2021 09:02 przed południem

W czwartek, 22 kwietnia 2021 po godzinie 4 rano zawyły jednocześnie syreny alarmowe w kilku jednostkach Ochotnczych Straży Pożarnch. W jednym z zakładów produkcyjnych na terenie Gryfowa Śląskiego zainstalowany system alarmowo - pożarowy poinformował stanowisko kierowania PSP o zagrożeniu.

kwietnia 22, 2021 08:32 przed południem

Rynek nieruchomości w regionie jeleniogórskim rozkwita a znaczne ożywienie odnotowują nie tylko pośrednicy sprzedaży na rynku wtórnym , ale również deweloperzy operujący na rynku pierwotnym. Ostatnimi czasy przedmiotem szczególnego zainteresowania kupujących stały się nowe mieszkania w Jeleniej Górze. Sprzedają się jak przysłowiowe świeże bułeczki.

kwietnia 21, 2021 02:27 po południu

Trwają dostawy specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Jeleniej Górze.

kwietnia 21, 2021 01:47 po południu

Czasem się zastanawiamy „czego to ludzie nie ukradną”. Tym razem padło na 50 płyt ażurowych umacniających skarpę drogę powiatową Strużnica - Gruszków.

kwietnia 21, 2021 08:07 przed południem

Tylko 20,7 procent kierowców z Jeleniej Góry przy zakupie polis OC przez internet przyznało, że spowodowało co najmniej jedną szkodę komunikacyjną w ostatnich latach. W rezultacie znaleźli się na 63. miejscu rankingu „szkodowości miast”. Jest to jeden z lepszych wyników województwa dolnośląskiego.