grudnia 3, 2020 01:34 po południu

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał przedmioty pochodzące z przestępstwa. Wartość odzyskanych rzeczy wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych. Był on również poszukiwany przez inną jednostkę policji. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

grudnia 3, 2020 10:55 przed południem

Punktualnie o 11.00 rozpoczęliśmy dziś, 3 grudnia 2020, mikołajkową aukcję dobroczynną  obrazu Darka Milińskiego "Lotnicy z Pławnej". Telefoniczna licytacja trwać będzie do godz. 16.00. Włączyć się można do niej praktycznie do ostatnij chwili dzwoniąc na numer 601572243. Zena wywoławcza 500 zł. Zapraszamy do udziału w tej niezwykłej, szlachetnej zabawie! 

grudnia 3, 2020 07:53 przed południem

Zaskakujący obraz rynku pracy rysuje się z danych przedstawionych przez Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze. Wiosną tego roku przewidywano, że to właśnie późną jesienią nastąpi kumulacja złych zjawisk w gospodarce, co przełoży się na wiekszy wzrost bezrobocia. Jak dotąd nic takiego się nie dzieje. W tym trudnym dla branży turystycznej okresie są hotelarze, którzy przez urząd pracy poszukują wciąż pracowników. Symptomatyczne jest też, że liczba zatrudnionych w firmach regionu pracowników ze wschodu wróciła do poziomu sprzed pandemii. 

grudnia 2, 2020 07:10 po południu

Kilkudziesięciu przedstawicieli branży turystycznej, hotelarzy restauratorów, właścicieli innych firm żyjących z turystyki wzięło udział w proteście, który miał miejsce dzisiaj w Karpaczu. Była trumna symbolizująca pogrzebową atmosferę w branży, były emocjonalne wystąpienia gestorów, głos zabrali też politycy opozycji.

grudnia 2, 2020 03:56 po południu

Grzegorz Koczubaj, pracownik Zdrojowego Teatru Animacji i nasz były kolega redakcyjny został pełniącym obowiązki dyrektora Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze. Kierowanie teatrem objął po Bogdanie Nauce, wieloletnim cenionym dyrektorze placówki, który zmarł po zakażeniu koronawirusem. 

grudnia 2, 2020 11:49 przed południem

Wiele wskazuje na to, że zaproponowane zasady nowego systemu rozliczania rachunków za śmieci w Jeleniej Górze zmienią się w stosunku do pierwszych zapowiedzi. Najważniejsza dla mieszkańców informacja dotyczy proponowanej zmiany przelicznika z wody na śmieci. Ma być korzystniejsza, a w efekcie opłaty za śmieci niższe. Jakie decyzje radni ostatecznie podejmą, dowiemy się na sesji 8 grudnia.

grudnia 2, 2020 07:34 przed południem

Właściciele obiektu noclegowego „Zającówka” ogłosili, że szukają chętnych do pracy przy odśnieżaniu. Oferta obejmuje nocleg i wyżywienie. Oferowane są elastyczne terminy pracy – kilka, a jak ktoś sobie życzy, kilkanaście dni. - Nie mamy wyjścia. Musimy jakoś funkcjonować, mamy zobowiązania, a dotąd państwo nam nie pomogło w żaden sposób – słyszymy od właścicieli. To jeden z przykładów jak przedstawiciele branży turystycznej na własną rękę szukają wyjścia z pułapki, jaką okazuje się dla nich zamknięcie hoteli i gastronomii. 

grudnia 1, 2020 07:58 po południu

Ks. prałat Andrzej Bokiej przebywa w jeleniogórskim szpitalu. Jest w stanie ciężkim – poinformowała kuria legnicka.

grudnia 1, 2020 07:41 po południu

W najbliższy czwartek, 3 grudnia 2020 r., od godz. 11.00 do 16.00 trwać będzie telefoniczna aukcja „Lotników pacyfistów”, cennego obrazu Darka Milińskiego, z której dochód przeznaczony jest na mikołajkowe prezenty dla dzieci z Pławnej. Cena wywoławcza wyjątkowo wartościowego, dobroczynnego dzieła sztuki to zaledwie 500 zł! Gorąco zapraszamy do udziału w szlachetnej zabawie!

grudnia 1, 2020 02:12 po południu

58-latek zadzwonił na policja z nietypową prośbą o pilną pomoc. Ze zgłoszenia wynikało, że podczas spaceru po lesie utknął on na podmokłym terenie przy zbiorniku wodnym Okrajnik w Kaczorowie.

grudnia 1, 2020 01:11 po południu

Odwiedziny starej pralni na Nikiszowcu w Katowicach, spacer po zamku stu wież w Mosznej, wizyta we wrocławskim zoo, gdzie wybieg mają indyjskie nosorożce. Czy te miejsca można zwiedzić w godzinę, nie ruszając się z domu? Zapraszamy na wirtualne wycieczki www.dniotwarte.eu!

grudnia 1, 2020 12:01 po południu

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 1 grudnia 2020:

grudnia 1, 2020 07:19 przed południem

Tradycyjna, coroczna kolęda, czyli wizyty duszpasterskie księdza w domu, rozpoczynały się tuż po świętach Bożego Narodzenia i trwały niekiedy aż do końca stycznia.  Tym razem kolędy 2020/2021 nie będzie. Informacja o tym pojawiła się na stronie internetowej diecezji legnickiej i trafiła już do wszystkich parafii. W swoim komunikacie biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wyjaśnia, że przyczyną zawieszenia duszpasterskich wizyt jest epidemia koronawirusa. W zamian proponuje kameralne msze dla poszczególnych ulic lub domów. Po mszy można będzie wspólnie pokolędować.

listopada 30, 2020 06:51 po południu

Jacek B. w lutym 2019 roku pił wódkę z czwórką znajomych w pustostanie po byłym ośrodku wczasowym "Polon" w Szklarskiej Porębie. Potem zamknął drzwi pomieszczenia, zablokował wejście fotelem i  podpalił mebel.  Ogień szybko się rozprzestrzenił. W pogorzelisku strażacy znaleźli ciała czterech osób. Podpalacza szybko złapano. Dzisiaj (30 listopada) Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze skazał go na dożywocie za zabójstwo czterech osób. Wyrok jest nieprawomocny.