Nie cichną echa zdarzenia w Karpaczu z udziałem znanej restauratorki Magdy Gessler i jeleniogórskiego aktywisty Marcina Bustowskiego. Internet huczy od komentarzy. Co się stało?

Magda Gessler przeprowadzała 24 lipca w bistro w Karpaczu swoje „Kuchenne rewolucje”. Marcin Bustowski, kojarzony w naszym regionie głównie z hasłami walki z glifosatem i pojawiający się na spotkaniach z politykami, posłami i w innych miejscach publicznych, nakłaniając uczestników do zajęcia stanowiska i poparcia jego teorii, że jemy zatrutą żywność, sprowokował restauratorkę.

„Jak w bajce”- podpisała na FB zdjęcia w Karpacza Magda Gessler. To było przed awanturą.

Marcin Bustowski od kilku dni przygotowywał się do tej akcji. Próbował na FB namierzyć lokal, w którym Magda Gessler będzie przeprowadzać „Kuchenne rewolucje”. Udało się i w niedzielę stawił się z megafonem pod bistro „Pod Papryką” w Karpaczu. Zaczął wywoływać przez megafon panią Magdę. Gdy wyszła przed lokal, zarzucił jej, że serwuje skażoną żywność, wykorzystując produkty z marketów. Nawoływał, by zapoznała się z badaniami jakości wody w Karpaczu, bo jego zdaniem jest ona szkodliwa i przekracza dozwolone normy. Dostało się także Robertowi Makłowiczowi.

Surowiec to jeden wielki syf w Polsce – mówił Marcin Bustowski. „Ja wszystkim gościom Karpacza odradzam tutaj przyjeżdżać bo w żadnej gastronomi nie dostaniecie zdrowej żywności, tu jest wszystko kupowane w Tesco i Biedronce, największy syf, kiła i mogiła” – wykrzykiwał przez megafon. Bustowski twierdził, że restauratorka ich oszukała, bo wcześniej poprosiła o podanie faktów dotyczących skażenia glifosatem. – Wydawało się, że jest zainteresowana zdrowiem dzieci – mówił Bustowski. Tymczasem w Karpaczu nie chciała z nimi rozmawiać, więc postanowił ją wywołać i zapytać, gdzie kupują produkty i z czego gotują.

Pani Magda odpowiadała mu na początku spokojnie i z uśmiechem „Niech pan weźmie coś na uspokojenie.” – usłyszał od niej. W pewnej chwili restauratorka posyłała do kamery buziaki. Bustowski nie przestawał nawoływać i gromko pytać, dlaczego serwuje niezdrową żywność.

W pewnym momencie pani Magda wykonała nagły ruch ręką w jego stronę, co spowodowało, że telefon, którym mężczyzna nagrywał zajście, wypadł mu z ręki. Bustowski od razu oskarżył Magdę Gessler o zniszczenie mienia i zapowiedział, że spotkają się w sądzie. „Jest pan agresywny”- mówiła do niego Magda Gessler. Nie wdawała się w dalsze dyskusje i otoczona ludźmi realizującymi jej program telewizyjny, odeszła z miejsca zdarzenia.

Marcin Bustowski kontynuując relację, skomentował w bardzo niegrzeczny i agresywny sposób osobę pani Magdy. Zapowiedział, że nagranie wrzuci do sieci, by skompromitować restauratorkę.

Na swoim profilu na Facebooku dopisał jeszcze „Agresywna Magda Gesslerowa zniszczyła mi telefon a koledze tak ciągła kabla, że wyrwała gniazdo z telefonu. Kobieta jest naprawdę niezrównoważona emocjonalnie. Skąd ona bierze surowce do programu. Taka była troskliwa w rozmowie i troszczyła się o dzieci. Prosiła o wysłanie dokumentów i że się odezwie. 3 miesiące czytała 4 kartki i się nie odezwała.

Jak mówił, tak zrobił. I nagranie z zajścia w Karpaczu robi furorę w sieci. Tytuły mówią same za siebie „Gwiazda TVN dała się sprowokować”, „Magda Gessler zaatakowała aktywistę”. Komentarze internautów są pełne emocji: „Byłem przekonany, że zainteresuje się Pani swoim i naszych dzieci zdrowiem. Co 5 Kobieta choruje na raka piersi i kto wie czym to jest spowodowane. Dziennikarze chcieli Pani wsparcie w walce z bezprawiem i brakiem norm dla rakotwórczych substancji” – pisze jeden z nich.” To byli dziennikarze?! Każdy kto ma telefon z kamerka nie jest dziennikarzem, a trzeba mieć jeszcze kulturę„- odpowiada mu inny. „Szkoda że spośród wszystkich obecnych nie znalazł się żaden mężczyzna, który nauczył by cię człowieku szacunku do drugiego rozmówcy. Nagrywać wkładając telefon prosto w twarz, krzycząc ?„- wtóruje kolejna internautka.

Marcin Bustowski jest znany w naszym regionie. Startował do Sejmu z listy Konfederacji. Przedstawia się, jako aktywista walczący o zdrową żywność i promocję polskich produktów. Prowadził w mediach społecznościowych kampanię przeciw producentom żywności między innymi parówek Berlinek. Producent parówek wytoczył mu sprawę sądową o zniesławienie. Wyrok w pierwszej instancji był korzystny dla Bustowskiego. Z jego inicjatywy przebadano w naszym regionie 40 dzieci pod kątem obecności glifosatu w organizmie. Wszyscy badani mieli przekroczone normy. Założył partię Przebudzeni Konsumenci.

FOT. Prient screen FB Marcin Bustowski, FB Magda Gessler

54 komentarze

 1. niech gościu weżnie coś na uspokojenie i nierobi cyrku .niech posprząta obok siebie i nauczy się kultury

   • A jak Gesslerowa wyzywa przed wizją to tego już nie widzicie ślepi jesteście i gusi?

     • śmieć z wsiocławia

      „Beka z Wrocławia” – z Wsiocławia śmieją się już nie tylko w Jeleniej Górze, śmieją się w całej Polsce! Wsiocław to już jest taki drugi Wąchock. Zresztą zobaczcie sami: gazetawroclawska.pl/beka-z-wroclawia-z-tego-smieja-sie-internety-najnowsze-wroclawskie-memy/ga/c1-15853237/zd/52484531

   • Zadzwiiające że w tej Jeleniej Górze ludzie zrobią wszystko
    „z siebie” by zabłysnąć…
    Śmieją się z Klocławia ale bedąc na PKP głównym we Wrocławiu biorą knysze na wynos/ zapas
    ” zapakować w sreberko” do Jeleniej dziury.
    Pan Bustowski o ile mi wiadomo jest mieszkańcem kotliny od urodzenia, czego oczekujecie?
    Takie geny…

  • Bardzo dobrze, że jest ktoś kto walczy o nasze zdrowie duży plus dla tego pana ale poparcia nie zyskuje się wrzeszcząc przez megafon ani brakiem kultury. Nie tak to można było rozegrać.

 2. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Zamordowano Trójkę. Chcą zamordować TVN. Na końcu zaczną mordować nas.
  Sądy, media a na końcu ludzie. Taka jest zawsze kolejność. Obojętne, czy to III Rzesza, Rosja Radziecka, Korea Pn., Węgry czy Polska. To zawsze tak się kończy…
  Chyba, że to zatrzymamy. Teraz!

  • Taka jest prawda, Gesslerowa jest niezrównoważona emocjonalnie na planie wyzywa rzuca garami wybija szyby ale wy tego nie widzicie bo jak aktywista chcący pomoc jak śmiał?!, ale ona ma prawo!!!

 3. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Pani prokurator delegowana przez Ziobrę spełniła oczekiwania i nie zawiodła. W ramach wolności słowa stwierdzam że Kaczyński jest szefem mafii, ojcem chrzestnym pierwszego i drugiego sortu PIS, tych wszystkich nominatów i zatrudnionych w ramach pisowskiego nepotyzmu, tych mord zdradzieckich i złodziejskich obateli, suskich i szydeł. Pewnego grudnia nie będzie spał do południa. Zbudzi go walenie w drzwi. Cały misterny układ się zawali

 4. Jak ktoś ogląda program Gesslerowej to wie,że ona lubi czytać metki,szuka produktów lokalnych a ten cały syf markdtowy wraz z niby przyprawami wypierdziela. Więc tyle w temacie. A ten cały Busowski to czub,który ma parcie na szkło i zamiast wziąć się za robotę kręci chore akcje. Jego trzeba zacząć leczyć. Rzygać się chce na sam jego widok.

  • PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

   Czy w ramach wolności słowa można małemu kulawemu z Żoliborza życzyć, żeby zakończył już swoją wędrówkę po ziemskim padole? Dziękuję za uwagę.

   • PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

    Dla mnie, przyznaję, widok Franka Brody, który w stronę rządzących, a więc także wuja, kieruje hasło „Macie krew na rękach” jest więcej niż poruszający. Tylko czy premiera Morawieckiego stać jeszcze na jakąkolwiek refleksję? Po tym wszystkim, co rząd, na którego czele stoi, zrobił w kwestii łamania podstawowych praw człowieka? 

  • Po pierwsze istnieje coś takiego jak cięcie ale nie którzy nie są na tyle inteligętni żeby to pojąć.

   Gesslerowa na odcinek kupi może 2 lokalne produkty na odcinek.

   Sama kręci chore akcje: wyzywa, rzuca garami, przeklina, wybija szyby itp. I to jeszcze na wizji!

   I co? Twoja madziunia nie jest taka święta?!

 5. Nierzetelne dziennikarstwo, na filmie ewidentnie widać że ona wytrąciła mu ten telefon. Gratuluję pani Alinie, dziennikarce tylko z nazwy.

  • No i co z tego, że wytrąciła? A niby jakie prawo ma bustowski do nagrywania człowieka bez jego zgody, darcia mu się nad uchem i podtykania mu telefonu pod twarz. Miło by ci było jak by tobie ktoś tak robił? Jak długo byś to wytrzymał? To jest naruszenie strefy komfortu, prywatności drugiej osoby. Może nie chciała mu wytrącać tego telefonu tylko odsunąć go sobie od twarzy. Zachowanie bustowskiego jak i jego akcje to dramat, podobnie jak ten cały jego team.

   • czytelnik j-ga Odpowiedź

    Bustowski już nie wie co ma wymyślać żeby zabłysnąć, żałosny, zakompleksiony typ bez kultury, prostak jakich mało. Chowa się za dobrem dzieci chcąc przytulić jak najwiecej kasy do swojej kieszeni… miernota

   • PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

    Stoi nad grobem, a chce zostać „naczelnikiem’ z „woli narodu”. Mamy powtórkę z przed wojny. Cały kraj uwięziony w umyśle starca, który stracił kontakt z rzeczywistością.

   • A jak dziennikarze nagrywają np. morderców jak idą do sądu w asyście policji to co ten przestępca wytrąci kamerę po wyzywa i stwierdzi że to narusza jego strefę komfortu??!!!!!!!

  • Bustowski brawo, biedny nieświadomy nie zna jakości dostępnych produktów, nie zna jakości dostarczanej wody i niestety na naszym terenie tego nie doświadczy Zajrzyjcie Państwo na strony różnych inspekcji sanitarnych przeglądy transparentne w zakresie wyników badań wody i maja logiczna ciągłość Dziwny my naród, w którym zdrowa/racjonalna idea jest torpedowania Czasem właśnie metoda jej wybór choć nie przypadający mi osobiście tez do gustu jest ta jedyną drogą, by jak w tym przypadku zająć się niebagatelnym problemem będącym czynnikiem zasadniczo wpływającym na jakość życia i zdrowia Ja mam parcie na zdrowie, a bez dobrej jakości żywności i wody nie mam szans ale i Państwo również jej nie macie Brawo Bustowski nagłaśniając problem – może zmień trochę metody a …

 6. Pan Bustowski co do jakości produktów bądź wody ma rację . Dobrze że to nagłasnia i nie tylko on. Lecz naprawdę powinien zmienić ton swoich wypowiedzi na tych protestach bo wielu ludziom to się nie podoba i u wielu ludzi traci zainteresowanie.

  • No, ale to jest dokładnie taki poziom człowieka. Tego nie zmieni. Mącik i kombinator.

   • „ „Surowiec to jeden wielki syf w Polsce – mówił Marcin Bustowski. „Ja wszystkim gościom Karpacza odradzam tutaj przyjeżdżać bo w żadnej gastronomi nie dostaniecie zdrowej żywności, tu jest wszystko kupowane w Tesco i Biedronce, największy syf, kiła i mogiła” – wykrzykiwał przez megafon. ”

    Gość się sam zaorał. Jego koleżanka – Pohorecka (ta której spalił się dom i którego nie ubezpieczyła bo szkoda jej było kilkaset zł na ubezpieczenie a teraz żebrze o pieniądze) sama do swojego „bistro” w Karpaczu kupuje produkty w Netto :-)))

 7. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Popieram w całej rozciągłości Panie Marcinie proszę zmienić agresywny ton , to na pewno pomoże. w przeciwnym przypadku będzie Pan traktowany jak patologia. Powinien Pan też pokazać większą kulturę osobista, a do naszych wspaniałych kobiet to na pewno powinien Pan odnosić się z większą kulturą osobistą. Walka Pana jest dobra i to popieram ale proszę to robić innymi metodami a efekty na pewno będą lepsze.

 8. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Dzisiaj komuchy z pisbolszewii i solidarności chcą nam pozamykac handel w niedzielę. A my wam ryje czerwone oswiadczamy. I tak nie pójdziemy do kościółka i nie damy czarnym na ich rozpasanie na tackę. Precz z komuną i pisbolszewizmem.

 9. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Kiedy wyszedł na jaw majątek abp. Głódzia, publicyści ironizowali na Twitterze, że „złote a skromne”, ale nikt do dziś nie znalazł odpowiedzi na pytanie, co to konkretnie za pieniądze. Skąd się wzięły – tak dokładnie, co do złotówki? Od kogo i za co Głódź je dostał?

  Dopóki przy stołach Polaków królować będą sensacyjne tematy zastępcze, zamiast trafiania w sedno, które pozwala zobaczyć prawdziwą istotę i mechanizm przekrętu oraz demaskować głupie oszustwa polityków, póty będziemy robieni w bambuko. A co gorsza, sami będziemy powtarzać bzdety o nieinteresowaniu się polityką, zapewniając tym samym politycznym oszustom bezkarność.

 10. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  W środku Europy nie ma miejsca na to, aby stworzyć jakiś skansen, który jest całkowicie odrębny, rządzi się swoim prawem, nie uznaje połowy obywateli za równoprawnych, bo nie są katolikami i nie ślinią konsekrowanych łap, bo mają aspiracje zachodnie…

  Prof.Andrzej Friszke ://t.co/fDlxTGbKoC

  • PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

   Koniec IIIRP nastąpił w 2015 roku. Nie ma Państwa. Nie ma edukacji, służby zdrowia, sądownictwa, wojska. Służby mające zapewnić obywatelom bezpieczeństwo są bojówkami kacyka. Jeździmy na wakacje, kupujemy nowe meble jak latem 1939 roku, a w zasadzie już jesteśmy niewolnikami we własnym kraju. Wyjście z UE i upadek złotówki zrobią z nas żebraków

 11. „ „Surowiec to jeden wielki syf w Polsce – mówił Marcin Bustowski. „Ja wszystkim gościom Karpacza odradzam tutaj przyjeżdżać bo w żadnej gastronomi nie dostaniecie zdrowej żywności, tu jest wszystko kupowane w Tesco i Biedronce, największy syf, kiła i mogiła” – wykrzykiwał przez megafon. ”

  Gość się sam zaorał. Jego koleżanka – Pohorecka (ta której spalił się dom i którego nie ubezpieczyła bo szkoda jej było kilkaset zł na ubezpieczenie a teraz żebrze o pieniądze) sama do swojego „bistro” w Karpaczu kupuje produkty w Netto :-)))

 12. Polska nie ma należytego systemu kontroli jakości produktów spożywczych, a obecny system nawet w swej kiepskiej formie kuleje. Tyle że Bustowski tego nie naprawi, bo nie o to mu chodzi. To kolejny Lepper: pusty krzykacz żerujący na ludzkich strachach i niewiedzy, kreujący się na trybuna ludowego, by zdobyć kapitał polityczny, a w praktyce potrafiący jedynie krzyczeć i brać do siebie. Problem jest, ale tacy agresywni pieniacze psują reputację ludziom naprawdę zatroskanym o jakość żywności. Najlepsze jest to, że on określa siebie jako rolnika, a kurczaki i wołowinę czy zboża widzi co najwyżej, gdy mu naprzeciwko okien do Zlatka przywożą, bo mieszka w środku miasta i z rolnictwem ma tyle wspólnego co z zawodową koszykówką.

  • Coś w tym jest. Lepper, chłop pańszczyźniany z ambicją do robienia wałków cokolwiek nabrał ogłady przez lata. Ubek Wałęsa, niech mu ziemia lekką będzie, do końca został prymitywem. Nawet języka polskiego nie ogarnął przez te wszystkie lata.

 13. magda gesler w karpaczu Odpowiedź

  dziwie sie bardzo ze ta gesler gdzies zapraszaja ja sie jej brzydze nawet jak ogladam ja w telewizji

  • Gesslerowa..przebiegla zydowka. Wytracila telefon Bustowskiemu i stwierdzila, ze on jest agresywny. Przebiegla zydowka. Niech Marcin uwaza na kamienice, w ktorej mieszka..jej kuchnie latwo ocenic po jej nadwadze.

 14. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  UWAGA ! WNIMANIJE! Od teraz maile i pikantne filmiki od de@bill@ towarzysza narodnika pis.bolszewika Miszy Dworczyka na założonej witrynie internetowej

  poufnarozmowa dat com

  wicie rozumiecie. I na pewno nie są to towarzysze radzieccy. Może to któryś z naszych sojuszników? Komu gangsterzy funfle Miszy Dworczyka podpadli? Bracia Żydzi czy może jeahhh Jankee?

  //poufnarozmowa.com/jednak-najwieksze-zdziwienie-u-wielu-osob-wywolal-fakt-ze-wiele-kluczowych-osob-w-instytucjach-mon-nic-konkretnego-nie-wie-o-produktach-projektu-i-programu/

 15. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Urzędy, komisje, komitety, specgrupy, zespoły d/s, nadzory, rady… a nieudacznictwo i tak wylewa się z tych pustych łbów. Rzygać się chce.

  Czynny alkoholik Mario Kamiński od milicji, ułaskawieniec jest w stanie cokolwiek skutecznie zrobić w kwestii bezpieczeństwa? chyba tylko w kwestii bezpieczeństwa Balbiny….
  na reszcie – zna się jak słoń na balecie…
  ps. dwaj absolwenci studiów historycznych – to jednak wstyd dla UW i UWr., że takie miernoty wypuścili i nawet nie nauczyli typków minimum logiki

  Pod pretekstem głupoty dworczyka trzeba zablokować internet. Po to nowa milicja.

 16. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Jeśli program szczepień był narodowy, to i jego klęska jest narodowa. I to jest wina Kaczyńskiego, narodowa wina (w żadnym wypadku Tuska).

  A przecież Kaczyński przed laty ujawnił, że „chciałby być emerytowanym zbawcą narodu”.

 17. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  I słowo-klucz „Chcemy, aby”…
  Na historii w szkołach będą uczyć dzieci, że narodowy socjalizm PiSS.bolszewicy to było niewyobrażalne złodziejstwo ubrane w hasło „Chcemy, aby”.

 18. Pozdrowienia dla wszelkich krytyków M. Bustowskiego. Macie rację jest on jaki jest. Znam go trochę od 7 lat i nieraz mnie wkur…. Zmarnowal moim zdaniem swoje szanse , ale każdy robi co uważa. A co do meritum on ma najczęściej rację w tym co mówi. A gdyby mówił grzecznie i spokojnie to adresaci jego słów ” olali by go ” , a tak gadają że chuligan lecz przemilczeć nie mogą. Problemem jest nie chuligański charakter M.B lecz nasza potulność i bierność. przeciez po informacji o glifosacie w żywności o soli drogowej i serwowaniu nam mięsa padłych krów Polska powinna się zatrząść, a rząd upaść. A my jako chłopy pańszczyźniane cicho siedzimy i pomstujemy na gościa co za nas głowę nadstawia.

  • Do Panie Beju Odpowiedź

   Panie Beju, pan to tłumaczysz bardzo słabo.
   Na zasadzie Cel uświęca Środki,
   Czyli jak milocja na bialorusi Paluje ludzi to po to zeby zrozumieli….
   Mamy XXwiek, nawet szpeca od wizerunku by najął (nawet studenta- co by taniej)….wtedy jasno mozna by określić DLS LIDZI CEL, bez poboczności które rzucają swiatło słabe na całą sytuację.
   (Czyt. Zrzutki, niejasne słowa mówione w publicznych miejscach do niepublicznych osób przy niepublicznych gumowych uszach)

 19. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Dręczę się, że w walce z wolnymi mediami mały kulawy hitler Kaczyński jest w stanie zostawić za sobą spaloną ziemię, byleby tylko osiągnąć swój krótkowzroczny cel. Tak jak w 1933 mówił Hitler: „żydzi to zło „. 8 lat później palił ich w piecach.

 20. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Ty czekista to jesteś pełen D-E-B-I-L = taki typowy wyznawca PO-PSL= kłamstwo, chamstwo, agresja. i taka PATOLOGIA chce rządzić Naszym PIĘKNYM KRAJEM. Wasze niedoczekanie, wy raczej powinniście się leczyć psychiatrycznie. PATOLA w pełnej krasie SEPSA, ZARAZA.

 21. Te Bustkowski śierdzi z daleka awanturnikiem szukającym atencji… nie powinno się takich ludzi promować

 22. Gesslerowa..przebiegla zydowka. Wytracila telefon Bustowskiemu i stwierdzila, ze on jest agresywny. Przebiegla zydowka. Niech Marcin uwaza na kamienice, w ktorej mieszka..jej kuchnie latwo ocenic po jej nadwadze.

 23. Obserwuje,ze p.Gesler to jedna wielka PARODIA ,kobieta z tupetem ,idzie na calosc .A Wy robicie z niej Gwiwiazde, no i TV pieniadze. Ta cala rewolucja w garach nie ma nic wspolnego ze zdrowym odzywianiem ,dieta,itd i ity .To wielka kasa …nakrecana ….i dfzielona miedzy swoich.Ludzie ,pobudka…… ludzie myslacy i znawcy tematu co zwami??? Ogladalnosc „garkobaby’ duza,a kto oglada ….chamstwo i prostactwo!

 24. To tłuste kudłate świństwo , po zdjęciu peruki zobaczysz ślady jeszcze blizny po kołtunie
  Jak można lansować w telewizji to świństwo które które łamiąc wszystkie przepisy BHP
  macza swoją perukę w produktach które krytykuje?

 25. Zauważa, że pan Geesler jest wielką parodią, damą mającą kark, nieustannie idzie. A także robisz jej gwizdek i pieniądze telewizyjne. Ta pełna rewolucja w pojemnikach nie jest związana ze zdrową dietą, dietą itp. I ITY. Świetne pieniądze … naszkicowane … Vista „Garkobaby” Big i kto ogląda … Chamia i łatwość!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.