Mamy regionalną aferę szczepionkową. Wybuchła po upublicznieniu informacji o zaszczepieniu przeciwko COVID 19 burmistrza Zgorzelca Rafała Gronicza. „Jest to wysoce naganne” – zdecydowanie zareagował senator Krzysztof Mróz. Rzeczniczka prasowa Dolnośląskiego NFZ powiadomiła, że NFZ prowadzi kontrolę w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Zgorzelcu dotyczącą prawidłowości realizacji szczepień przeciw COVID-19.

Wraz z burmistrzem Groniczem zaszczepieni zostali były wójt gminy Zgorzelec oraz znany, największy przedsiębiorca w regionie.

Zgorzelecka afera szczepionkowa

Niestety także lokalnie niektórzy samorządowcy ulegli takiej pokusie jak celebryci i zaszczepili się wcześniej niż grupa zero” 

– mówił portalowi wPolityce.pl senator PiS Krzysztof Mróz, odnosząc się do sytuacji, do jakiej doszło w szpitalu w Zgorzelcu. Zdaniem senatora takie zachowanie jest wysoce naganne.

Sprawa zrobiła się głośna. Wyszła na jaw tuż po pojawieniu się informacji o zaszczepieniu w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym poza kolejnością osiemnastu znanych osób ze świata kultury między innymi Krystyny Jandy. Warszawskiej placówce grozi kara w wysokości 350 tys. zł.

Jak będzie w przypadku szpitala w Zgorzelcu?

Kontrola w szpitalu

Anna Szewczuk-Łebska, rzeczniczka prasowa dolnośląskiego NFZ poinformowała, że

Kontrolerzy weryfikują czy szczepienia realizowane w placówce odbyły się zgodnie z określonymi zasadami. Sprawdzają między innymi jakie osoby zostały zaszczepione, czy zaszczepione osoby spoza personelu były uprawnione do szczepień na tym etapie. Szczegółowe wyniki kontroli zostaną przedstawione po zakończeniu postępowania”.

Więcej o przebiegu szczepień przeciw COVI 19 w szpitalach w  naszym regionie przeczytacie w Nowinach Jeleniogórskich  z 12 stycznia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Alina Gierak

502 499 336

Zgłoś za pomocą formularza.