Dobiega końca budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze. Dzięki temu, znacząco poprawi się bezpieczeństwo pieszych.

Zakończył się montaż wszystkich elementów powstającej instalacji. Teraz jest czas na odpowiednie ustawienie i dostrojenie zamontowanych czujników.– Ta instalacja ma poprawić bezpieczeństwo przede wszystkim pieszych, biegaczy i innych mieszkańców, którzy tędy przechodzą – mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Decyzję o budowie świateł wzbudzeniowych samorząd podjął wspólnie z radnymi po tym, jak doszło tu groźnego wypadku.W styczniu tego roku 77-letni kierowca BMW potrącił 44-letniego mężczyznę i jego 9-letnią córkę, przechodzących przez pasy. Stało się tak mimo, że przejście to jest oświetlone i widoczne z daleka.

Teraz w tym miejscu będzie bezpieczniej. Stanęły tu dwa słupy oświetlenia ulicznego, na których zamontowano cztery sygnalizatory dla kierowców oraz pieszych, zawisły też kamery wideo detekcji.

Inwestycję realizuje konsorcjum firm, której liderem jest Trafftech z Jeleniej Góry. Wygrało przetarg, oferując kwotę około 160 tysięcy złotych. Nowa sygnalizacja będzie uruchomiona jeszcze w tym tygodniu.

FOT. FB Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry

3 komentarze

    • Dzień dobry, a co z zasadą separowania ruchu pieszego od samochodowego. Ponosimy koszty znaków drogowych, poziomych, utworzenia przejścia, barierek, ostatnio świateł detekcyjnych, monitoringu itp. Za te pieniądze byłaby już jakaś część kładki nadziemnej dla pieszych i wtedy można mówić o prawdziwej poprawie bezpieczeństwa. Nie życzę nikomu ale potrącenia pieszych są i na pewno będą kolejne. Przejście w fatalnym miejscu bardzo niebezpieczne w ogóle go tam w takiej formie nie powinno być. Jeszcze wracając do nowych świateł detekcyjnych, nawet jadąc samemu na drodze z prawidłową prędkością światła działają jak chcą tzn. raz zielone innym razem włączają czerwone tuż przed pojazdem? Pozdrawiam czytelników

  1. W tym miejscu po prostu nigdy nie powinno być żadnego przejścia dla pieszych.
    Bezpieczne przejście pod wiaduktem jest a tutaj powinny być barierki żeby nikt nie myślał że można tam przechodzić.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Alina Gierak

502 499 336

Zgłoś za pomocą formularza.