Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu działań „Kulturą w miasto” organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu. Spektakl odbędzie się 25 lipca na deptaku w ciągu ul. Bohaterów Getta w Zgorzelcu o godzinie 15.30, 16.40 oraz 18.00.  

„Wieczna tęsknota” to liryczna opowieść o pokonywaniu życiowych przeszkód. Hayato udowadnia, że słowa są zbędne, by zbudować więź z publicznością. Łączy techniki taneczne i akrobatyczne, aby wyrazić emocje, które wszyscy znają. Czego potrzeba, aby znaleźć spokój i szczęście?  

Hayato „Hayatonnu…” Yamaguchi to pochodzący z Japonii tancerz, choreograf i artysta uliczny. Jego styl oparty jest na tańcu współczesnym, jazzie, balecie, tańcu ulicznym i akrobatyce. Częściej można go zobaczyć pokonujące świat na rękach niż nogach. Związany był z licznymi grupami tanecznymi i teatrami (m.in. Austrian Ballet Company, Nomde~s,. Theatre Bomm. Theater Dortmund, Dance Compagnie Fredeweß, Deutsche Oper am Rhein,, TANZheater INTERNATIONAL 2015, Dance Theatre Luxembourg, Theatre Rites, Tanzmoto). Regularnie występuje na festiwalach sztuki ulicznej.
Busker Tour to wydarzenia z udziałem artystów ulicznych z całego świata organizowane przez Małgorzatę Węglarz. Biorą w nich udział akrobaci, iluzjoniści, tancerze, muzycy i reprezentacji innych dyscyplin artystycznych i cyrkowych.   Buskerzy, czyli artyści uliczni, którzy każdy plac potrafią zamienić w scenę, to specjaliści od przyciągania i utrzymywania uwagi widzów oraz improwizacji. Zaproszonych wykonawców wyróżnia wciągająca narracja, wysokie umiejętności techniczne i świetny kontakt z publicznością. Chociaż pochodzą z różnych stron świata, nie istnieją dla nich bariery językowe.   Wydarzenia odbywają się bez udziału zwierząt. Artyści nowego cyrku wykorzystują rekwizyty i stawiają na mistrzowskie opanowanie własnego ciała. Ich umiejętności doceniają widzowie w każdym wieku. Przyjdź i przekonaj się, jak w jednym miejscu wspólnie bawią się wszystkie pokolenia.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak zgodnie z tradycją teatrów ulicznych, jeśli podoba Ci się spektakl i masz taką możliwość, wykonawcy będzie miło, jeśli wynagrodzisz go datkami do kapelusza. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Marek Lis

694 792 203

Zgłoś za pomocą formularza.