Jest szybka, zwinna i nieufna. Małpka od kilku dni swobodnie porusza się miedzy Görlitz a Zgorzelcem. W niedzielę (27 września) po południu widziana była na dachu budynku Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu. Nasze ZOO Goerlitz – Zgorzelec uspokaja, że małpka nie uciekła z ogrodu. Doradza, jak ją złapać, gdy ją zobaczymy.

„Małpa makak rezus, która od kilku dni swobodnie porusza się między Görlitz a Zgorzelcem, nie należy do Naszego ZOO” – informują na FB pracownicy ogrodu. Pomagają ją złapać.

Ponieważ Nasze Zoo posiada makaki, pomaga w schwytaniu uciekiniera. „Każdy, kto chciałby pomóc w schwytaniu makaka może zwabić go do zamkniętego pomieszczenia (np. garażu, samochodu) podając jej smakołyki (np. banany), zamknąć ją, a następnie zadzwonić do Naszego ZOO– wyjaśniają pracownicy. Nr tel.: +49 3581 6693000. Można powiadomić również weterynarza: +4915771570394 lub niemiecką policję: +4935816500.

Małpka należy do prywatnej osoby. Kilka dni temu właścicielowi uciekły dwie małpy. Jedna została już schwytana i obecnie znajduje się na kwarantannie. Druga swobodnie porusza się między Zgorzelcem a Goerlitz. W niedzielę (26.09) po południu widziana była na dachu budynku Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych przy ul. Powstańców Śląskich w Zgorzelcu.

Zwierzę waży około 6 kg, jest bardzo zwinne i szybkie, co utrudnia jej schwytanie. Nie jest niebezpieczne dla ludzi.

FOT. ilustracyjne FB Nasze ZOO Goerlitz -Zgorzelec

2 komentarze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.