W jeleniogórskim Zdrojowym Teatrze Animacji 25 września o godz. 16.00 można będzie obejrzeć sztukę „Cień bestii”. Spektakl podejmuje temat bezmyślnego podążania za – najczęściej nieprawdziwymi i krzywdzącymi – wyobrażeniami na czyjś temat. Mamy dla was bilety na to przedstawienie.

Otrzyma je ten, kto pierwszy zadzwoni do naszej redakcji 23 września

Historia z „Cienia bestii” jest prosta. W królestwie Króla Aleksego pojawiają się kolejne doniesienia o grasującej w okolicy bestii z lasu. Tajemniczy potwór jest obiektem licznych plotek, a jego zgładzenie staje się obsesją Króla. Każda z postaci, w tym królewny – Alicja i Wiktoria, ma inną motywację, by odnaleźć bestię i przywrócić upragniony spokój. Czy odwagą będzie w tym wypadku siła i determinacja do walki czy też przełamanie strachu i nawiązanie dialogu z nieznanym? Czy na pewno to bestia stanowi główny problem Króla czy może bestią okaże się ktoś zupełnie inny? 

Spektakl podejmuje temat jak wielkie spustoszenie mogą wyrządzić nasze osądy, pomówienia i plotki? I w końcu – jak łatwo zmanipulować masową wyobraźnię i nakłonić ludzi do nienawiści.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Marek Lis

694 792 203

Zgłoś za pomocą formularza.