Karkonosze z Pucharem Polski

Jeleniogórzanie pokonali dzisiaj Włókniarza Mirsk i sięgnęli po Puchar Polski szczebla jeleniogórskiego. Rozstrzygnięcia zapadły dopiero w rzutach karnych.

Karkonosze prowadziły od 38. minuty 1:0 po golu Macieja Machowskiego, który strzałem głową wykończył dobre dośrodkowanie Macieja Firleja.
Wyrównującego gola zdobył w W 77. minucie wyrównał Klim Khodzamkulov, zawodnik Karkonoszy, który jest wypożyczony do Włókniarza Mirsk. Dośrodkowywał z prawej strony Jarosław Wichowski, a Klim zdołał oddać strzał mimo asysty dwóch obrońców.
Do końca przeważały Karkonosze, ale więcej bramek nie padło. Zgodnie z regulaminem, sędzia Andrzej Urban zarządził rzuty karne. Dwukrotnie pudłowali zawodnicy Włókniarza (Bartosz Morzecki strzelił nad poprzeczką a Jarosław Wichowaki trafił w poprzeczkę), za to jeleniogórzanie nie pomylili się ani razu, wygrali karne 4:2 i zdobyli Puchar Polski

Karkonosze Jelenia Góra – Włókniarz Mirsk 1:1 (1:0), karne 4:2