Woskar - „Kosmiczni” 3:1

W jeleniogórskiej klasie okręgowej nieobliczalna piłkarsko drużyna ze Szklarskiej Poręby - Wojcieszyc gra nierówno. Dorobek po 13. meczach to 20. punktów (sześć zwycięstw, pięć porażek i dwa remisy), bramki 17:16. Drugą młodość z młodszymi kolegami przeżywa na boisku grający prezes i kapitan piątego w tabeli Woskaru Krzysztof Jahn. W sobotniej potyczce (3 listopada), zespół trenera Łukasza Kowalskiego pokonał u siebie Cosmos Radzimów 3:1 (0:1).

Po kwadransie gospodarze przegrywali po golu Arkadiusza Ziomka bezpośrednio z rzutu rożnego. Po przerwie był remis 1:1 po samobójczym trafieniu. Niefortunnie interweniował Mariusz Czarnota (62. min.). W mocnej końcówce Woskar pokazał, że potrafi odwrócić losy meczu. Goście marnowali doskonale okazje, kilka razy zatrzymał ich były bramkarz Karkonoszy, Michał Dubiel. Po końcowym gwizdku z żoną Karoliną i 6-letnim synkiem Kubą (trenuje w jeleniogórskim klubie), Michał cieszył się ze zwycięskiego prezentu na swoje 31. urodziny. Najpierw obrońcami Cosmosu zakręcił Łukasz Kowalski i trafił do siatki w 87. minucie. W doliczonym czasie gry (90 + 3), kontrę Woskaru skutecznie wykończył Klim Khodzhamkulov.

W dwóch ostatnich kolejkach rundy jesiennej w regionalnej piątej lidze piłkarze Woskaru zagrają u siebie z lubomierską Stellą i w Gryfowie Śląskim z wiceliderem Gryfem.

Więcej o tym, co działo się nia boiskach jeleniogórskiej okręgówki w "Nowinach Jeleniogórskich" z 6 listopada 2018 r.