Patryk Kobiałka, Piotr Cieśliński i Kinga Mareczek zwycięzcami 45. plebiscytu NJ

Patryk  Kobiałka, Piotr Cieśliński i Kinga Mareczek zwycięzcami 45. plebiscytu NJ

Już wszystko wiadomo. Zakończyło się głosowanie w plebiscycie Nowin Jeleniogórskich na najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2019 roku. Wyrównana i zacięta walka szesnastu osób z trzech kategorii nominowanych do prestiżowego miana NAJ trwała do ostatnich godzin plebiscytowego głosowania. Szerzej laureatów i ich zdjęcia prezentujemy w aktualnym numerze Nowin Jeleniogórskich z 2 czerwca 2020 roku.

W pierwszym etapie kandydowały łącznie 44 osoby z siedmiu dyscyplin: 35 zawodników i zawodniczek, w tym 16 młodych sportowców w wieku 12 – 16 lat, oraz dziewięciu trenerów. W finałowym etapie najwięcej nominowanych reprezentowało MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Sylwetki wszystkich pretendentów z trzech plebiscytowych kategorii i ich zdjęcia prezentowaliśmy w trzech kolejnych numerach Nowin Jeleniogórskich. Po raz pierwszy w długiej historii wyboru najpopularniejszych sportowców i szkoleniowców z naszego regionu głosowanie zdominowało typowanie sms-owe.

Sportowcem Roku 2019 kibice wybrali Patryka Kobiałkę (Berserkers Team Jelenia Góra), wicemistrza świata MMA (mieszane sztuki walki) organizacji WFMC, złotego medalistę Pucharu Polski MMM 2019 i srebrnego w 2020 roku.

W plebiscytowym głosowaniu Patryk Kobiałka o 367 punktów wyprzedził saneczkarską dwójkę, braci bliźniaków Jakuba i Mateusza Karasiów (MKS Karkonosze SZ JG) i o 433 pkt. lekkoatletkę Ewę Dziemidowicz (SL GKS Olsza Olszyna). Na czwartym miejscu kibice umieścili jej klubowego kolegę Daniela Dominiaka, na piątym karkonoską saneczkarkę lodową Klaudię Domaradzką.

Trenerem Roku 2019 został Piotr Cieśliński (Karkonoski Klub Karate), sensei z mistrzowskim tytułem 2 DAN, wychowawca kilkunastu medalistów mistrzostw Polski i Europy.

W plebiscytowej klasyfikacji Trener Roku 2019 tylko o 174 punkty wygrał ze szkoleniowcem MMA Mariuszem Bereźnickim (Berserkers Team JG) i o 98 pkt. z trenerem saneczkarzy lodowych z kadry narodowej i MKS Karkonosze SZ, Przemysławem Pochłodem. Kolejne dwa miejsca plebiscytowe zajęli szkoleniowcy lekkiej atletyki, Marek Przeorski (MKL „12” Jelenia Góra) i Przemysław Chorzępa (SL GKS Olsza Olszyna).

Dużą popularnością wśród kibiców cieszyła się nowa plebiscytowa kategoria Nadzieja Sportowa Roku 2019. Najwięcej punktów zdobyła młoda narciarka biegowa z rocznika 2003, Kinga Mareczek (MKS Karkonosze SZ JG). W 2019 roku podopieczna trenera Adriana Cheby została mistrzynią Polski w sprincie stylem dowolnym w biegach na nartorolkach w Ptaszkowej i wygrała cykl Pucharu Polski (sześć różnych biegów). W mistrzostwach Czech w Libercu Kinga zdobyła brązowy medal. Reprezentowała Polskę w mistrzostwach świata w biegach na nartorolkach na Łotwie. Zaliczyła udany start w biegu klasykiem na 10 km.

Plebiscytową rywalizację młodych, utalentowanych sportowców Kinga Mareczek wygrała z mistrzynią karate Natalią Grześ (Jeleniogórski Klub Oyama) różnicą 156 punktów. Trzecia w klasyfikacji biathlonistka Barbara Skrobiszewska (MKS Karkonosze SZ JG) do Natalii straciła zaledwie dziesięć punktów. W głosowaniu kibiców czwarte miejsce zajął kapitan koszykarskiego zespołu juniorów KS Sudety Jelenia Góra Filip Tymiński, piąte zawodniczka KSW Spartakus JG Julia Mochól.

Zwycięzcom 45. plebiscytu i wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy uznania i podziękowań w formie licznych plebiscytowych sms-ów i kuponów od kibiców regionalnego sportu. Uroczyste uhonorowanie najpopularniejszych sportowców i trenerów planujemy w najbliższym możliwym terminie.