Od wczoraj (22 września) w Jeleniej Górze oraz okolicach strażacy z Polski i Czech biorą udział w XXX jubileuszowych manewrach ratowniczych pod kryptonimem „trzydziestka”.

Do udziału zgłosiło się 28 zespołów ratowniczych z Republiki Czeskiej z okręgu libereckiego oraz zespoły Państwowej Straży Pożarnej Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze, Komend Powiatowych i Miejskich PSP województwa dolnośląskiego oraz strażaków, druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z Jeleniej Góry i powiatu karkonoskiego. Miejscem zgrupowania wszystkich zespołów jest siedziba JRG nr 1 w Jeleniej Górze znajdująca się przy ulicy Sokoliki 6. Tam odbyło się wczoraj oficjalne rozpoczęcie zajęć. A ponieważ są to jubileuszowe 30. manewry, nie zabrało tortu z akcentami polsko-czeskimi.

Dzisiaj (23 września) przewidziano między innymi zajęcia praktyczne w Borowicach. Wczoraj uczestnicy manewrów ćwiczyli wspólne działania w nocy. Manewry zakończą się jutro. Są praktyczną formą doskonalenia w czasie udzielania poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Manewry realizowane są w ramach projektu unijnego „Wzmocnienie Bezpieczeństwa Wspólnego Pogranicza w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy”.(kpp).

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.