Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj ( 6 listopada) o 853 nowych zakażeniach koronawirusem na Dolnym Śląsku. Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób. Liczba osób na kwarantannie w województwie dolnośląskim: 20767. Liczba wykonanych testów w województwie dolnośląskim: 5059, w tym 930 z wynikiem pozytywnym.

W naszym regionie najwięcej zachorowań jest w powiecie bolesławieckim- 58. Wskaźnik zakażonych na 10 tys. mieszkańców wynosi w tym powiecie – 6,44. 1910 osób przebywa na kwarantannie. Dwie osoby zmarły na COVID-19.

Jak wynika z dzisiejszego (6.11) raportu Ministerstwa Zdrowia powiecie karkonoskim jest 14 osób zakażonych. W Jeleniej Górze – 16, 304 osoby są na kwarantannie, 1 osoba zmarła.

W powiecie lubańskim jest 23 zakażonych, w powiecie lwóweckim- 8, w powiecie zgorzeleckim- 17.

Dzisiaj wojewoda dolnośląskim Jarosław Obrembski poinformował o decyzji otwarcia szpitala tymczasowego przy ul. Rakietowej we Wrocławiu. „Mamy przekonanie, że będzie konieczność uruchomienia szpitala tymczasowego. Nasza ostrożność o konieczności utrzymania infrastruktury szpitali tymczasowych w tej chwili pokazuje, że ponoszone koszty były sensowne i w ten sposób zwiększamy bufor bezpieczeństwa dla mieszkańców Polski i Dolnego Śląska. Szpital tymczasowy będzie otwarty 17 listopada. Niestety, ponieważ czwarta narasta, szpital tymczasowy nam się przyda” – mówił dzisiaj Jarosław Obremski podczas konferencji prasowej po wizycie premiera Mateusza Morawieckiego we Wrocławiu.

Niestety w ostatnich dniach pandemia ponownie się rozkręca i mamy coraz większe przyrosty dzienne zarówno zachorowań jak i zakażeń – dodaje Jarosław Obremski. – Według naszych ocen, jesteśmy dzisiaj mniej więcej dwa tygodnie opóźnieni w stosunku do tego co dzieje się na Lubelszczyźnie i jeśli dopatrywać się w tym pozytywów, to mimo że ta fala będzie narastać, za te dwa tygodnie będziemy tutaj już mieli ustabilizowaną sytuację. Oczywiście jest to związane z wieloma czynnikami ” – ocenia wojewoda.

W naszym regionie szpitalem dedykowanym do leczenia chorych na COVID-19 jest szpital powiatowy w Bolesławcu. 5 listopada szef zarządu powiatu bolesławieckiego na sesji powiatu informował, że hospitalizowane są 74 osoby, 16 pacjentów jest pod respiratorami. Decyzją wojewody bolesławiecki szpital będzie musiał dysponować 150 łóżkami dla zakażonych COVID-19.

FOT. SP ZOZ Bolesławiec

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Marek Lis

694 792 203

Zgłoś za pomocą formularza.