Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 31-latka, który nie zatrzymał się kontroli drogowej. Okazało się, że miał 4 zakazy kierowania pojazdami, spowodował kolizję z radiowozem, a samochód, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu oraz nie miał ubezpieczenia. Niewykluczone, że mężczyzna kierował będąc pod wpływem środków odurzających.

Do zatrzymania doszło 12 października około godziny 18.05. Policjanci na ul. Polnej w Jeżowie Sudeckim zauważyli pojazd marki Volvo. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że mógł być on pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Ponadto z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy kierujący najprawdopodobniej miał zakaz kierowania pojazdami. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Dali mu sygnał do zatrzymania, jednak kierowca nie reagował i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierujący aby uniknąć zatrzymania uderzył w policyjny radiowóz i próbował dalej uciekać. Został zatrzymany.

Kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Okazało się, że mężczyzna naruszył 4 zakazy sądowe oraz niewykluczone, że kierował będąc pod wpływem narkotyków. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Ponadto okazało się, że pojazd, którym poruszał się 31-latek nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał ubezpieczenia.

-Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków, odpowie on również za to przestępstwo – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

1 Komentarz

  1. „Za popełnione przestępstwa grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności.” – skończy się pewnie na jakimś 1,5 w zawiasach. W Polsce kierowca to świeta krowa, wszystko może nic nie musi.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Alina Gierak

502 499 336

Zgłoś za pomocą formularza.