Do dwóch wypadków doszło dzisiaj w Jeleniej Górze. Spowodowały korki i utrudnienia w ruchu. Na szczęście, nie było ofiar.

Po południu ok.godz. 16.30 na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Słowackiego zderzyły się dwa samochody. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była próba wymuszenia pierwszeństwa przejazdu przez 22 -latkę kierującą Kią. W bok tego auta uderzył Fiat, który prowadziła 75-letnia kobieta. Kia po uderzeniu zjechała z drogi i uderzyła jeszcze w betonowy słupek. Dwie osoby trafiły do szpitala. Zdarzenie spowodowało duże utrudnienia w ruchu, który trzeba było prowadzić wahadłowo. Policja ustala przyczyny wypadku i jego dokładny przebieg.

Podobnie jak drugiego zdarzenia, do którego doszło dzisiaj ok. godz. 10.00. Na al. Jana Pawła II zderzyły się cztery samochody: dwa marki audi, a także alfa romeo oraz volkswagen. Zablokowany był jeden pas ruchu i tworzyły się duże korki. Na miejscu interweniowały policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe.Według ustaleń policji kierujący volkswagenem 83 – letni mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn zaczął gwałtownie hamować. W tył tego samochodu uderzył 25 – latek , kierujący alfa romeo. W oba te auta wjechały kolejne: audi prowadzone przez 51 – latka oraz audi za kierownicą którego siedział 28 – latek. W sumie pojazdami, które brały udział w zdarzeniu podróżowało sześć osób. Jedna z nich wymagała pomocy medycznej.

Fot. Łukasz Płocki

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.