W pożarze, który strawił dzisiaj (22 września) dom we wsi Łupki koło Wlenia mieszkały cztery rodziny. Ludzie stracili cały dorobek. Pomóżmy im.

FOT. Lwówek na sygnale

Pożar wybuchł około godz. 13.00 . Budynek został doszczętnie zniszczony. Prawdopodobnie przyczyną ognia był wybuch butli z gazem. Na szczęście, nikt nie ucierpiał. Na miejscu działania gaśnicze prowadziły jednostki JRG PSP Lwówek, OSP Wleń, OSP Pilchowice. Straty oceniono wstępnie na 200 tys. złotych.

Cztery rodziny zostały bez dachu nad głową. Potrzebne są pilnie ubrania i obuwie dla dzieci i dla dorosłych. Wiadomo, że potrzeb będzie więcej, bo w pożarze zostały zniszczone mieszkania i to co w nich było. Potrzebne są: ubrania, meble, AGD i inne rzeczy. W sprawie pomocy należy się kontaktować z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wleniu, ul. Tadeusza Kościuszki 26, tel.nr 75 71 36 583.

Zbiórka na odbudowę spalonego domu prowadzona jest na stronie www.szczytny-cel.pl/z/lupki

Burmistrz Wlenia Artur Zych informuje, że lokatorzy mają zapewnione tymczasowe miejsca pobytu. Za sprawną akcję dziękuje wszystkim służbom: Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, jednostkom OSP z Gminy Wleń, Policji, Pogotowiu Ratunkowemu i wszystkim innym, którzy uczestniczyli w pomocy pogorzelcom.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.