To ważny dzień dla 1340 absolwentów podstawówek, którzy ubiegali się o przyjęcie do jednej z dziewięciu jeleniogórskich szkół ponadpodstawowych. Dzisiaj (22 lipca) placówki ogłoszą listy uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia.

Podczas spotkania z mieszkańcami na FB, prezydent Jeleniej Góry poinformował, że 77 uczniów nie zostało przyjętych z powodu braków w dokumentach. Gdy je uzupełnią, będą podlegać rekrutacji. W jeleniogórskich szkołach ponadpodstawowych planuje się utworzenie 52 oddziałów, podobnie jak to było w latach poprzednich. Każdy absolwent podstawówki znajdzie dla siebie miejsce, chociaż może nie w wybranej przez siebie szkole. Co teraz czeka kandydatów?

Do 30 lipca uczniowie będą mieli czas na potwierdzenie woli uczenia się w szkole poprzez złożenie oryginałów świadectwa szkolnego i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną dzisiaj (22 lipca). Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone zostaną 2 sierpnia. 3 sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsce. Potrwa do 5 sierpnia. 23 sierpnia szkoły mają opublikować listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w rekrutacji uzupełniającej.

Postępowanie rekrutacyjne do szkół ponadpodstawowych w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, odbywa się zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez ministra edukacji i nauki. O zakwalifikowaniu kandydata do wybranej szkoły decydują przeliczone na punkty wyniki z egzaminu ósmoklasisty i punkty za oceny na świadectwie szkolnym i za inne osiągnięcia ucznia.

Zasady postępowania rekrutacyjnego są takie jak w latach ubiegłych. Kandydat ubiegający się o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej musiał przygotować wniosek, na którym określił listę swoich preferencji, tzn. kolejność szkół i klas, do których chciałby chodzić, począwszy od tej najbardziej wymarzonej, przez inne, które także byłyby dla niego odpowiednie. Wniosek należało złożyć w szkole pierwszego wyboru. Po zakończeniu roku szkolnego uzupełnić go o oryginał lub kopię świadectwa ukończenia szkoły, a po otrzymaniu zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty uzupełnić także o oryginał lub kopię zaświadczenia.

W tym roku uczniowie mogli składać wnioski od 17 maja do 21 czerwca. Druga tura składania dokumentów do szkół rozpoczęła się 25 czerwca, wówczas zakończył się rok szkolny 2020/2021 i uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Tydzień później – 2 lipca poznali swoje indywidualne wyniki egzaminu ósmoklasisty, a 9 lipca otrzymali zaświadczenia o wynikach. Czas na uzupełnienie dokumentów uczniowie mieli do 14 lipca. To był czas na uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym o zmianie przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zamianę szkół, do których uczeń chce kandydować.

Harmonogram ogłoszony przez ministra edukacji i nauki dotyczy tylko postępowania rekrutacyjnego do szkół ponadpodstawowych dla młodzieży. Nie dotyczy szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz szkół dla dorosłych. Harmonogramy rekrutacji do tych szkół będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.

9 komentarzy

 1. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Stany Zjednoczone i Niemcy podpisali umowę w sprawie rurociągu gazowego NS2. Dla dobra wspólnoty Unii Europejskiej. Wspólnota europejska to przyszłość starej Europy. Na nic klangor i jazgot narodowych socjalistów pisbolszewikow i zidio.ciałego małego kulawego hitlera kałczyńskiego i jego sa.manów.

 2. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Dzisiaj Misza ma urodziny. Ten Misza Dworczyk który przekazał Putinowi dostęp do swojego konta i e-maili rządu krzyworyjca. Misza dostanie medal na Kremlu. Czy zlozyłes życzenia Miszy Dworczykowi?

 3. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Każdy kraj ma swoją mafię. U nas mafia małego kulawego hitlera z Żoliborza ma swój kraj.

 4. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Jacek Harłukowicz zalazł ludziom władzy za skórę. Nie cierpią go ludzie PiS, bo wtyka swój reporterski nos w ich ciemne interesy. Nienawidzą funkcjonariusze partyjnych mediów, bo każdym swoim tekstem pokazuje, czym się różni prawdziwe dziennikarstwo od zwykłego wazeliniarstwa.

  To jeden z najlepszych dziennikarzy śledczych w kraju. Ujawnił, że Mateusz Morawiecki kupił po zaniżonej cenie działki od wrocławskiej archidiecezji (przy okazji: Panie premierze, zaklinał się Pan, że za te kłamstwa pozwie Harłukowicza. Dwa lata minęły i co?).

  Wykrył aferę z okradaniem kontenerów PCK przez dolnośląskich polityków PiS.

  Ujawnił skandal ze sprowadzeniem przez KGHM z Chin kilku milionów bezwartościowych maseczek.

  Wreszcie rozpracował wraz z dziennikarzami OKO.press i Fundacji Reporterów „układ wrocławski” – pokazał, jak słynna

 5. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Państwo PiS w swej drodze do Turcji przejeżdża właśnie przez Mińsk i Moskwę. Jak dotąd na wzór węgierski przejmowało media publiczne i zamieniało w radiowęzeł z Nowogrodzkiej. Zwalniało setki dziennikarzy. Za nasze pieniądze przejęło prywatne media regionalne. Krytycznych wobec niego dziennikarzy zalewało i nadal zalewa lawiną pozwów. Właśnie próbuje uchwalić „lex TVN”

 6. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  W związku z podpisaniem umowy o współpracy USA i Niemiec czyli naszej kochanej Unii Europejskiej w sprawie gazociągu NS2, Wladymir Wladymirowicz Putin wystosował depesze do małego kulawego z Żoliborza o treści: „Jareczku STOP może jakąś naszą sowjetską unię założymy STOP twój Wladymir STOP”.

 7. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Niemiecko-amerykańskie porozumienie w sprawie dokończenia Nord Stream 2 to dla Wspólnoty Europejskiej bardzo dobra wiadomość tak w rozmowie z RMF FM mówi Adam Eberhardt.

  Narasta pis.oskie wycie. Znakomicie.

 8. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Adwokatka Joanna Reczkowicz, której sprawę rozpatrywała nieuznawana przez Sąd Najwyższy Izba Dyscyplinarna, nie miała zagwarantowanego prawa do rzetelnego procesu przed bezstronnym sądem — orzekł w środę Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPCz). – Skutki tego wyroku będą porażające. On podważa legalność powołań i awansów wszystkich sędziów, którzy przeszli przez nową KRS – mówi Onetowi sędzia Dariusz Mazur, rzecznik Stowarzyszenia Themis

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Marek Lis

694 792 203

Zgłoś za pomocą formularza.