Słynny himalaista jest bohaterem filmu #TO_ BE . Nie jest to zwykły dokument. Operując obrazem, animacją i muzyką, twórcy opowiadają o Krzysztofie Wielickim, jego osiągnięciach i pojmowaniu świata. Film można będzie obejrzeć 16 października w Bukowcu. Zaplanowano także spotkanie z himalaistą oraz wernisaż wystaw fotograficznych.

Organizatorem spotkania jest Fundacja Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady wraz z Fundacją Doliny Pałaców i Ogrodów .

Obejrzymy kino autorskie za którym stoi troje twórców: Maja Pietraszewska-Koper, Grzegorz Lipiec i Szymon Felkel. Ich wizja artystyczna, wrażliwość i indywidualny styl opowiadania obrazem, muzyką, grafiką i animacjami przenoszą widza do świata Krzysztofa Wielickiego.

TO_ BE to filozoficzna opowieść o przyjaźni, partnerstwie i naturze. To film o człowieku pełnym pasji.
Przy okazji opowieść Krzysztofa Wielickiego zabiera nas na wirtualną wyprawę na czternaście ośmiotysięczników, bez patosu, z szacunkiem dla ludzi i przyrody. Wchodzimy z Krzysztofem Wielickim na najwyższe góry świata tak lekko, jakbyśmy szli z nim do ogrodu po warzywa. I zaczynamy się zastanawiać, co jest ważniejsze. Film zadaje pytania, na które trudno odpowiedzieć: o przyjaźń, miłość, rodzinę, ale też o naturę, o przyszłość naszych dzieci i wnuków, o ochronę niezwykłego świata, którego możemy doświadczać.

W tę niezwykłą podróż zabiera nas Krzysztof Wielicki – piąty na świecie zdobywca 14 ośmiotysięczników, autor trzech nowych dróg na ośmiotysięcznikach, sześciu samotnych wejść, kierownik wielu wysokogórskich wypraw.

Program :
godz.16:00- wernisaż wystaw i spotkanie z autorami

godz.17:00 – projekcja filmu #TO _BE
Po projekcji spotkanie z Krzysztofem Wielickim

Wystawy:
„TWARZE HIMALAJÓW” Kazimierz Pichlak

„LUDZIE GÓR ” Kim są? Czy łatwo ich zdefiniować? Czym się zajmują? Co łączy ich z górami?

Projekt Jeleniogórskiego Centrum Kultury realizowany ze środków Euroregionu NYSA właśnie pod nazwą – Ludzie gór pozwolił młodzieży mieszkającej u podnóży Karkonoszy przyjrzeć się temu niezwykłemu zjawisku społecznemu. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida sportretowali słowem i fotografią osoby z różnymi historiami, które utożsamiają się z tym tytułem. Podczas spotkań z kolejnymi bohaterami projektu młodzi jeleniogórzanie odkrywali, że bycie człowiekiem gór może mieć wiele znaczeń. Są ludzie gór, którzy się po prostu w tym miejscu urodzili i wychowali, i żyją w miejscu swojego pochodzenia, bo gdzieś indziej nie jest tak dobrze. Inni tu przybyli za przygodą, za widokami każdego dnia innymi, za swoimi marzeniami. Są tacy, którzy z tego żyją i połączyli miłość do gór z pracą zawodową, a udało się spotkać osoby różnych profesji.

Oglądając wystawę, będącą owocem pracy młodzieży, można spotkać, co oczywiste, przewodników sudeckich, ratowników GOPR czy narciarzy, ale też aktorów, archeologa, ornitologów, nauczycieli, pisarzy, historyków sztuki, muzyków, panią geolog, artystkę malarkę. W górach pracujących i po górach wędrujących. Wspinających się na najwyższe szczyty i spacerujących u ich stóp.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.