Ci, którzy dzisiaj (7 sierpnia) przyjechali do Karpacza specjalnie, by podziwiać paradę harleyowców, nie zawiedli się. Widowisko było znakomite. Różnorodne motocykle, przebrani motocykliści, huk motorów, blask wypolerowanych części i setki widzów na trasie przejazdu.

Ulica Obrońców Pokoju w Karpaczu na cztery dni zamieniła się z motocyklowe miasteczko. Od 5 sierpnia można na nim było podziwiać harleye oraz oklaskiwać rywalizację motocyklistów w różnych konkursach. Nie zabrakło stoisk z gadżetami niezbędnymi każdemu motocykliście i miłośnikowi tej marki.

Polish Bike Week uroczyście otworzył burmistrz Karpacza Radosław Jęcek wspólnie z organizatorami PBW. Po raz kolejny przeprowadzono charytatywną akcję, tym razem na rzecz chorego Oskara.

Jednym z ważniejszych punktów Pikniku Entuzjastów Harley Davidson był Stund Story, czyli występ Macieja “Dop“ Bielickiego, który dał najbardziej nietypowy i widowiskowy pokaz jazdy ekstremalnej na motocyklu. Rozegrano również 10. edycję Mistrzostw Polski Motocyklistów Slow Ride.

Ale najbardziej oczekiwana była parada. To dla niej setki turystów ustawili się na trasie z aparatami fotograficznymi i telefonami w ręku. Brawami nagradzano najbardziej pomysłowe przebrania. Entuzjazm wzbudzały panie prowadzące harleye. Parada przejechała od Białego Jaru na polanę przed hotelem Relaks. Tutaj dzisiaj do wieczora będą bawić się uczestnicy pikniku oraz turyści. W planie pokaz free show oraz wielka dyskoteka. Jutro ( 8 sierpnia) zakończenie pikniku i harleowcy rozjadą się do domów z obietnicą spotkania za rok w Karpaczu.

Piknik Harley-Davidson od 14 lat odbywa się Karpaczu. Ma charakter kilkudniowej otwartej imprezy z koncertami rockowymi czy bluesowymi i szeregiem przyciągających widzów konkursów, prezentacji oraz zabaw. Jedną z najciekawszych atrakcji tego szczególnego wydarzenia jest barwna parada motocykli, która przejeżdża ulicami Karpacza.
W 2016 roku Polish Bike Week wszedł do kalendarza Harley Owners Group, zrzeszającego kilka milionów członków na całym świecie, przez co stał się jedną z sześciu największych europejskich imprez tej elitarnej organizacji.

1 Komentarz

  1. tragedia brak objazdów informacji . Najlepiej w sezonie zamknąć główną drogę dojazdową. KPINA

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.