Do 30 września można zgłaszać kandydatury do drugiej edycji polsko-niemieckiej Karkonoskiej Nagrody Literackiej. Partnerem tego wydarzenia została KPSW w Jeleniej Górze.

Nagrodę przyznaje: Stowarzyszenie Pielęgnowania Kultury i Sztuki Śląska (VSK) wraz z Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą w Jeleniej Górze przy wsparciu Saksońskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Wyróżnienie to kierowane zarówno do osób fizycznych jak i prawnych, ma na celu uhonorowanie twórców indywidualnych, organizacji, instytucji za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury, związane z literaturą i kulturą Śląska, które odznaczają się szczególną wymową humanitarną i służą duchowi porozumienia.

Kandydatury do Nagrody mogą być zgłaszane przez każdego mieszkańca Wolnego Państwa Saksonii i Śląska. Zgłoszenia powinny zawierać dokładny opis osiągnięć kandydata. Kandydatury oceni jury: dr Jens Baumann (Ministerstwo Spraw Zagranicznych Saksonii, Drezno), dr Magdalena Gebala (Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej), Sven-Alexis Fischer (Stowarzyszenie Pielęgnowania Kultury i Sztuki Śląska), prof. dr Lucjan Puchalski (Uniwersytet Wrocławski), Christopher Schmidt-Münzberg (przewodniczący VSK), dr Józef Zaprucki (Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze i Stowarzyszenie Pielęgnowania Kultury i Sztuki Śląska).

Uroczysta ceremonia wręczenia Karkonoskiej Nagrody Literackiej o wartości 3 tysięcy euro będzie miała miejsce 12 grudnia 2021 roku w auli Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

W 2019 roku laureatem pierwszej edycji Nagrody zostali Filip Springer, autor wielu reportaży między innymi książki o Miedziance oraz Lisa Palmes, które otrzymała nagrodę specjalną za tłumaczenie książki Filipa Springer

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Alina Gierak

502 499 336

Zgłoś za pomocą formularza.