XX Krokus Jazz Festiwal jest na półmetku. Po koncertach Leszka Możdżera, Shai Maestro Quartet, Anja Lechner & Francois Couturier dzisiaj ( 25 września) wieczorem czeka nas kolejna dawka jazzowych emocji.

O godz. 19.00 w JCK zagra Marcin Wasilewski Trio. Po nim występ
Erlend Apneseth Trio, a około godz. 23.00 na scenie w klubie Kwadrat
wystąpią laureaci konkursu z ubiegłego roku Chojnacki / Miguta Contemplations.

W niedzielę (26.09) o godz. 11.00 w MDK Muflon rozpocznie się Muzyczny poranek dla dzieci. Stamtąd można pojechać od razu do Cieplic, gdzie o godz. 12.00 w parku Zdrojowym zagra Batik Trio.
O godz. 15.00 w Muzeum Miejskim Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie wystąpią Maniucha Bikont i Ksawery Wójciński.

Na zakończenie XX Krokus Jazz Festiwalu wspaniały koncert na Górze Szybowcowej. O godz. 18.00 w hangarze Aeroklubu Jeleniogórskiego usłyszymy Macieja Obarę i jego kwartet.

Szybko potem zjeżdżamy do JCK i o godz. 20. 30 oklaskujemy laureatów konkursu Young Crocus Jazz Contest. Przesłuchania rozpoczęły się dzisiaj w JCK. Można ich posłuchać na żywo na FB Krokus Jazz Festiwalu. O nagrody rywalizuje 12 zespołów z 5 krajów Europy. W konkursie uczestniczą: Onder, Baz Trio, Dafnie, Trio Henya, Alfons Slik, Kwaśny Deszcz, Uthando, Jopek/ Klemensiewicz, Amalia Umeda Quartet, Aga Gruczek Trio, Andrzej Kowalski Kaleidoscope oraz Purple is the Color.

Na zakończenie Festiwalu zagra PetterEldhPresentsKoma Saxo. Jak piszą organizatorzy „KOMA SAXO to rewelacja dla każdego, kto szuka współczesnej muzyki jazzowej z przewagą i wizją. Dostajemy bujne akordy pełne zawieszenia od saksofonów, Lillinger i Eldh gwarantują zapierający dech w piersiach swing, a następnie rozpadają się w pełnych, swobodnych przebiciach, aby narodzić się na nowo. W swoich najspokojniejszych utworach pełni są prawdziwej pogody ducha i charyzmy, dzięki czemu nigdy nie popadają w sentymentalizm. W skład zespołu wchodzi pięć mocnych nazwisk z Berlina, Helsinek i Sztokholmu, w tym Eldh na basie, perkusista Avant Christian Lillinger oraz linia saksofonów składających się z: Otisa Sandsjö, Jonasa Kullhammara i Mikko Innanena.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Marek Lis

694 792 203

Zgłoś za pomocą formularza.