Jeleniogórzanie głośno skandowali dzisiaj (10 sierpnia) „Wolne media”, „TVP łże”, „Murem za TVN 24” . Dziesiątki osób przyłączyły się do ogólnopolskich manifestacji w obronie wolnych mediów. Spotkali się na placu Ratuszowym na proteście zorganizowanym przez Komitet Obrony Demokracji. Podobne protesty odbyły się w naszym regionie także w Zgorzelcu i Bolesławcu.

Uczestnicy protestu sprzeciwiali się ustawie medialnej, która będzie procedowana jutro (11 sierpnia) w Sejmie. Może ona uniemożliwić otrzymanie koncesji przez stację TVN. Projekt uchwały zakłada, że firmy spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie mogą być większościowymi właścicielami polskich mediów. Proponowana przez PiS ustawa medialna jest więc realnym zagrożeniem dla dalszego funkcjonowania TVN i TVN24, które należą do amerykańskiego koncernu Discovery.

Manifestacje w obronie wolnych mediów odbyły się w 90 miastach w całej Polsce. Wszystkie rozpoczęły się o godz. 18.00.

Ramię w ramię w obronie wolnych mediów

W Jeleniej Górze ramię w ramię stanęli mieszkańcy, lekarze, radni, samorządowcy, przedsiębiorcy, ludzie kultury, dziennikarze lokalnych mediów, społecznicy, turyści, młodzież i seniorzy. – Jesteśmy świadkami zamachu na wolne media, których w Polsce jest coraz mniej m.in. z powodu zmian, do których doszło w mediach publicznych. Upominamy się nie o tylko o TVN 24, ale o wszystkie media, aby były wolne – podkreślał Tadeusz Waliczek, przewodniczący jeleniogórskiego KOD. Wtórowała mu Irena Szelągowska z KOD. – Przyszliśmy bronić prawdziwej demokracji. Zwyciężymy, tak jak swego czasu odnieśliśmy zwycięstwo. To tylko kwestia czasu – mówiła.

Gromkie brawa zebrał Marcin Zawiła, były prezydent Jeleniej Góry, dyrektor Książnicy Karkonoskiej, który wspominał czasy walki z komunizmem i radość z wolnej Polski. – Nigdy nie przypuszczałem, że znowu będziemy musieli walczyć o wolne media i demokrację – mówił Zawiła. Wyraził przekonanie, że tak jak udało się zwyciężyć ponad 30 lat temu, tak uda się i teraz.

Członkowie jeleniogórskiego KOD nawiązali do Tour de Konstytucja, który nie tak dawno był w Cieplicach. – Czytajmy Konstytucję, znajmy ją, bo tam są zapisane nasze prawa – apelowali. Przytaczali art. 54. Konstytucji RP który głosi, że każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Można było usłyszeć, że udział w proteście to obowiązek obywatelski, bo wolność mediów zapewnia nam wiedzę o tym, co dzieje się w Polsce. – Partia rządząca chce nam to zabrać. Chcemy oglądać Polsat, TVN i TVP, porównywać, mieć wybór – przekonywał Krzysztof Moździerski, działacz KOD.

Organizatorzy dali możliwość zabrania głosu wszystkim zebranym. Uczestnicy protestu mieli flagi polskie i Unii Europejskie, a także symbole KOD i TVN. Na transparentach były napisy „Wolne media”, TVP łże” .

Dużym aplauzem cieszyło się wystąpienie Marka Mikruta z KOD w Jeleniej Górze, który mówił, że jeśli ktoś kradnie nasze marzenia o życiu w demokracji, państwie prawa, poszanowaniu godności, o życiu w prawdzie, to jest to nie do zniesienia i trzeba walczyć. – Postarajmy się robić to bez agresji z uśmiechem, na argumenty, ale nie bądźmy obojętni, gdy zabiera nam się prawo wyboru – apelowali członkowie KOD. – Pamiętajmy, że wolne media są podstawą demokracji. Jeśli nie staniemy w ich obronie, to już nikt nie usłyszy jak w Polsce o aferach z maseczkami, defraudowaniu pieniędzy czy tłumieniu demonstracji- dodawali.

37 komentarzy

  • fakt nie mamy wolnych mediów bo TVN jak i zarówno wydarzenia łącznie z wiadomościami to propaganda idąc tokiem rozumowania żydokomuny PO to się tak nie da niech nikt mi nie pieprzy że są wolne media PIS jak i zarówno PO sa siebie warci obie partie tworzą gadzinówy oraz telewizyjne szczujnie albo jest punkt widzenia rządu albo opozycji i tyle o wolnych mediach kto to mówi kryptoliberalna PO w zasadzie lewacka i PIS co mówi że wiadomości czy wydarzenia są obiektywne po co więc PIS pieprzy o wolności mediów jak PO niestety media nigdy nie będa wolne bo musieli by mediami zarządzać zwykli ludzie a nie z klucza partyjnego i taka jest prawda mediów

 1. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Finansowany przez ROSYJSKI GAZPROM przez Cypryjskie spółki. Ta maszkara niema nic wspólnego z wolnością słowa a wręcz przeciwnie. 24godziny na dobę manipulacje i kłamstwa. Typowa ANTYPOLSKA ZGRAJA. Poczekamy jeszcze troszki i łykniemy za bezcen bo na razie nikt nie chce tknąć tego KNOTA.

  • PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

   Sądownie uznany za dwukrotnego kłamcę krzyworyjec patologiczny oszust i kłamca Morawiecki, dalej brnie i kłamie i manipuluje. P Morawiecki, może pisowski sutener w to wierzy.

   Polacy, których uważa pan za idiotów, niestety, panu nie wierzą.

   • Sądownie to Donald Tusk jest kłamca i pan Leszek Miller co napuszcza byłych sowieckich Bolszewików na Polskę konieć już waszych rządów żydokomuno PO – SLD polacy nie są idiotami i nie wierzą sutenerskiej PO oraz SLD tego przygłupa Czarzastego Włodusia sutenera ZSRR taniej kurwy męskiej od Rakowskiego ile można służyć obcym panie Tusk Czarzasty polacy nie zapomną natomiast premier Morawiecki nie skłamał . Konserwatywno socjalchadecka PIS dobrze rządzi dlatego wybory wygra ma też swoje grzechy polityczne ale PIS jako partia przywróciła godność wielu ludziom i tyle

 2. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Jak ktoś będzie chciał to napiszę jakie to spółki i jacy stoją za nimi ludzie. Niemieckie banki toże. Zostali ulokowani w Polsce aby niszczyć wolność słowa, przykrywać mafijne złodziejstwa i okradanie NASZEJ PIEKNEJ POLSKI pomagać w fałszowaniu wolnych wyborów , i wspieraniu MAFIJNYCH INTERESÓW . Tusk to dla nich wielki człowiek a dla nas to wielki ZŁODZIEJ I MIEJSCE JEGO JEST W PIERDLU.

 3. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Donald Tusk i jego pseudo rządy okradły NAS na jakieś 580 miliardów złoty te złodzieje. Oddacie wszystko. Czarnecki siedzi schowany w krzakach i jest w czarnej rozpaczy . Zaraz zabieramy getina.

  • Pis ma wszelkie narzędzia władzy, ministerstwa tzw. sprawiedliwości, służby bezpieczeństwa, policję, i propagandę TVP, czyli dokładnie tak jak komunistyczna PZPR. Gdzie są więc ci złodzieje co ukradli tyle kasy, bo jak na razie to tylko mają Nowaka za zegarek (sprawy ukraińskie to inna historia)? Komunistyczna PZPR, tak jak teraz PIS karmiła ludzi kłamstwem i manipulacjami, jednak różniła się od pisiorstwa liczbą i skalą złodziejstwa. Komunistom tak jak pisiorom wydawało się że będą bezkarnie trwać po wieczne czasy.

 4. Sprzedawczyk i niejednokrotny zdrajca Gowin stwierdził, że został wypchnięty z układu władzy. Jak się idzie do klopa, to organizm też wypycha to, co jest dla niego zbędne. Gowin, to właśnie taki produkt niestrawności.

 5. Dumni i odważni Jeleniogórzanie oraz mieszkańcy z różnych zakątków Karkonoszy, przyszli na jeleniogórski rynek, by wykrzyknąć pisowskiej szajce niszczycieli wolności i demokracji -głośne MAMY DOŚĆ!
  Jednym z ważniejszych 21 postulatów strajkujących w sierpniu 1980 r. w Gdańsku robotników, był 3 punkt : „Przestrzegać zagwarantowaną w Konstytucji PRL wolność słowa, druku, publikacji a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw……” Dzisiaj za niszczeniem zdobyczy Sierpnia 80, podnoszą ręce w sejmowych głosowaniach niszczycielki /le demokracji i naszej wolności : Marzena Machałek, Elżbieta Witek, Adam Lipiński, a w senacie senator Mróz. Dzisiaj działacze związkowi NSZZ Solidarność , na czele z Franciszkiem Kopćiem i całym zarządem Regionu Jeleniogórskiego nie pamietają o walce z socjalistyczną władzą, ofiarnie prowadzoną przez swoich rodziców i starszych kolegów. Dzisiaj cynicznie i interesownie wspierają Kaczyńskiego i jego sitwę. Wstyd i hańba dla związkowców ,za zdradę ideałów, które inspirowały całą opozycję w krajach RWPG a dzisiaj inspirują Białorusinów.

 6. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Narodowy Instytut Wolności rozdał właśnie 28 mln zł.

  Ludziom ministra Czarnka, asystentce wiceminister Gembickiej, znajomym premiera, radnym PiS. Oraz twórcom gazety, która promuje polityków rządzącej ekipy.

  Słysząc słowo „narodowy” dostaję mdłości.

 7. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Nazizm narodowy socjalizm pis.bolszewizm śmierdzi trupem.

  I nie tylko dla mnie.

  Patrząc ilu stało dziś za gowinem można odnieść wrażenie że nie ma wielu chętnych na te obiecanki.

  Bo coraz mniej insiderów wierzy w to że potrwa to dłużej niż kilka miesięcy.

  Wiatr już wieje w inną stronę i zaczynają sobie szukać miejsca na dłużej, a nie na najbliższy kwartał.

  ***** ***

  • PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

   Ach, te amerykańskie media.

   Przeszkadzały komunistom z PZPR, przeszkadzają narodnikom nazistom PiSbolszewikom.

   Ponad pół miliona osób zostało skazanych za słuchanie radia.

   Represje osłabły dopiero po śmierci Stalina.

   TVN24 było, jest i będzie.

 8. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Lenin powidzial, ze nawet kucharka moze rzadzic krajem.

  Hasło narodowych socjalistów pisbolszewików od małego kulawego hitlera kałczyńskiego:

  „nachapac sie ile wlezie”.

  ***** ***

 9. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Zaczyna się kupczenie stanowiskami. Narodowy socjalizm raczej nie będzie do zatrzymania. Uczciwe wybory?! Zapomnijcie! :

 10. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Bolszewia pis.pis.oska bez większości w sejmie. Przeglosowano przerwę w obradach.

  ***** narodników socjalistycznych pisbolszewików małego kulawego hitlera w obejszczanych spodniach i trzewikach nie do pary.

 11. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Większość sejmowa, klejona błotem korupcji i szantażu, rozkłada się na naszych oczach. Może jeszcze jakiś czas trwać, ale nie jest już w stanie rządzić.

  Donald Tusk

 12. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  „Jako były marszałek Sejmu serdecznie przestrzegam panią marszałek Elżbieta Witek jeśli w tych okolicznościach zarządzi Pani reasumpcję głosowania to popełni Pani przestępstwo i pójdzie siedzieć” – napisał na Twitterze Radosław Sikorski.

 13. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Tak wygląda ostateczne polityczne sk…wienie. Kaczyński, Witek, Kukiz i cała reszta tej sprzedajnej bandy zaprzańców zamieniła sejm w tani bur.del dla gangst.erów i ruskich agentów.

  Jan Hartman

 14. Wczorajsze demonstracje w obronie mediów Polsce pokazały iż jest w narodzie moc do odesłania pisowców do lamusa,Nasze pokolenie – tj byłych solidarnościowców obalających z L.Wałęsą komunę może młodzież znieczulonej ciepełkiem z internetami, paszportami , przekupionej przez pisowców bonusami wypracowanymi rozsądną gospodarką rządów Tuska — nauczyć obalania reżimów . Dzisiejsze zaś sejmowe głosowania pokazały skrajną determinację pisowców napędzanej panicznym strachem – przed karnymi konsekwencjami w bardzo bliskiej przyszłości. A przecież USA nie puści im tego płazem !!!

 15. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Pamiętam jak młodzi i starzy krzyczeli na Krakowskim Przedmieściu „jeszcze jeden”.

  Jeszcze jeden.

 16. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  #LexTVN Washington Post przewiduje drastyczne obniżenie ratingów i wycofanie się amerykańskiego kapitału z Polski na niespotykaną dotąd skalę. Może to doprowadzić do krachu i rekordowej inflacji nawet do 20%.

 17. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Brawo Radek Sikorski za nazwanie rzeczy po imieniu. Kukiz. Brudna śmierdząca szmata, zawsze będzie brudną śmierdzącą szmatą! Brawo za odwagę i nazwanie „rzeczy” po imieniu!

  • PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

   Machałek Marzena. Tę listę posłów, którzy głosowali za #lexTVN można uznać nie tylko za listę hańby, ale poparcia dla Ruskiego Mira – kremlowskiej idei wdrażanej przez Władimira Putina.

 18. Czy to te same osoby które z szyldem Komitet Obrony Demokracji byli za WOLNYMI SĄDAMI?
  Trzeba się pochylić nad tym, czy ludzie w Jeleniej Górze protestują przeciwko JAKIEMUŚ DZIAŁANIU czy tylko PRZECIWKO PARTII…

 19. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Nigdy nie były piękni, ale teraz, kiedy władza wymyka im się z rąk, są odrażający. Niby druga osoba w państwie, ale widzisz krętaczkę, która zrobiła manko. W centrum uwagi zbawca narodu, nieogarnięty, zaniedbany starzec. Obrady się kończą, ociągają się z wyjściem, wszyscy jacyś wygnieceni i niepewni, Nikt z nich nie powie głośno, że zrobili coś paskudnego: dopuścili się zbiorowego gwałtu na polskim parlamentaryzmie i konstytucji.

 20. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  – Jakbyście, panowie kościołowi, osiem lat du.. nie lizali, tobyśmy tu nie stali – woła ktoś do posłów PO.

 21. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Notoryczne kłamstwo i fantazjowanie jest warunkiem funkcjonowania autorytaryzmu.

  Jako przestępcy, chcą zatrzymać kontrolę ich przestępstw przez WOLNE MEDIA, które skądinąd są powołane do NADZORU WŁADZY.

 22. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Mały załupieżony kulawy hitler Kaczyński w obejszczanych spodniach i trzewikach nie do pary gotów jest dziś zapłacić dowolną cenę za każdy dodatkowy głos w Sejmie. W cenniku są stanowiska w parlamencie, warte dziesiątki tysięcy miesięcznie posady w spółkach skarbu państwa, przychylność instytucji państwowych na czele z CBA. Tak rozbudowanej korupcji politycznej nie było w polskim Sejmie nigdy dotąd. A wchodzimy właśnie w okres, gdy hitler Kaczyński będzie musiał coraz więcej płacić za utrzymanie władzy

 23. A co tu robi kapuś SB TW Albert – Czy znowu ma parcie na szkło ?
  Teczka tajnego współpracownika pseudonim „Albert” dot. Puszczyński Józef, imię ojca: Wiktor, ur. 25-02-1955 r.

 24. „Jeleniogórzanie głośno skandowali…” – rozumiem że było ich tam tysiące?
  Nie? To może uczciwiej byłoby zatytułować artykuł: „Grupa Jeleniogórzan demonstrowała poparcie dla wolnych mediów.”
  Ehh, to dzisiejsze „dziennikarstwo”…

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Marek Lis

694 792 203

Zgłoś za pomocą formularza.