Jeleniogórzanie, którzy przed zimą sprzątają swoje ogródki i mają do wyrzucenia worki z liśćmi, , będą mogli je oddać podczas jesiennej zbiórki. Wyznaczono dwa terminy.

Jesienna zbiórka liści odbędzie się od 25 do 29 października oraz od 15-19 listopada. Odpady odbierane będą z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne (z wyjątkiem przypadków prowadzenia działalności gospodarczej związanej z wytwarzaniem odpadów zielonych np. ogrodnictwo, rolnictwo, sprzątanie terenów zielonych itp.).

Worki z liśćmi będą odbierane w terminach zgodnych z harmonogramem odbioru bioodpadów. W okresie jesiennej zbiórki liści dla mieszkańców dostarczany jest jeden worek na bioodpady, niezależnie od ilości wystawionych worków do odbioru. Liście powinny być wystawiane, w workach brązowych. W przypadku wystawienia liści w workach czarnych prosi się o dodatkowe oznakowanie worków napisem „liście” lub „bio”. Koszty wyposażenia nieruchomości w worki obciążają właściciela nieruchomości.

Worki w kolorach: żółtym, zielonym i niebieskim, przeznaczone do wysegregowanych frakcji surowcowych tj. metali i tworzyw sztucznych, szkła i papieru, nie będą odbierane. 

Wszelkie zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: Urząd Miasta Jelenia Góra – 75 75 49 004 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.