Julita Zaprucka będzie szefowała jeleniogórskiemu Muzeum Karkonoskiemu przez najbliższe lata. Dzisiaj ( 31.08) odebrała nominację z rąk marszałka województwa dolnośląskiego.

Konkurs na dyrektora Muzeum Karkonoskiego ogłoszono po śmierci Przemysława Wiatera, dyrektora placówki, który zmarł w ubiegłym roku na Covid 19.

Julita Zaprucka znana jest dobrze jeleniogórzanom. Przez kilka lat była dyrektorem Muzeum Miejskiego Domu Gerharta Hauptmanna w Jeleniej Górze – Jagniątkowie. Potem szefowała Wydziałowi Kultury Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Kierowała także Domem Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Jest laureatką Nagrody Kulturalnej Śląska.

Dzisiaj marszałek województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski nie tylko wręczył nominację dla Julity Zapruckiej, ale także podziękował Bożenie Danielskiej, która przez kilka miesięcy, po śmierci Przemysława Wiatera, kierowała Muzeum Karkonoskim, jako wicedyrektor placówki. Wcześniej przez wiele lat była szefową Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Bożena Danielska zapowiadała w swoich mediach społecznościowych, że przechodzi na emeryturę.

Nominację na kolejny sezon otrzymał dzisiaj także Tomasz Janczak, dyrektor Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

FOT. FB Cezary Przybylski

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.