Projekt „All that Jazz” zainauguruje w Jeleniej Górze koncert zespołu Nestor Band prowadzonego od wielu lat przez znakomitego trębacza jazzowego i kompozytora – Tadeusza Nestorowicza. 23 lipca o godz. 18. 00 w muszli koncertowej parku Zdrojowego w Cieplicach usłyszymy materiał z płyty „Tribute to Louis Armstrong. What a Wonderful World”, poświęconej geniuszowi muzyki jazzowej, zawierający największe, niezapomniane przeboje Armstronga takie jak Cheek to Cheek czy Hello Dolly.
Zespół wystąpi w składzie:
Tadeusz Nestorowicz – trąbka, fluegelhorn, śpiew
Roman Sonnenberg – instrumenty klawiszowe, śpiew
Wacław Zarębski – saksofon, klarnet
Tomasz Wilczyński – kontrabas
Janusz Brzozowski – gitara
Sławomir Patryn – perkusja
Wstęp wolny
—–
Tadeusz Nestorowicz – trębacz i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie trąbki. Laureat Nagrody Głównej na festiwalu Złota Tarka.
Koncertował w kraju i za granicą w wielu formacjach zespołowych, orkiestrowych (jazzowych i big bandowych). Karierę zawodową rozpoczynał w sezonie 1976/77. W roku 1976 wraz z wrocławskim zespołem Jambo Jazz Band na festiwalu Złota Tarka otrzymał nagrodę Polskich Nagrań. W 1978 założył Jazz Day Orchestra, z którą występował na festiwalach Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Pierwszy Camping Muzyczny w Lubaniu, Wałbrzyska Jesień Estradowa ‘79 (nagroda główna), Muza ‘79 w Jeleniej Górze (pierwsza nagroda). Koncertował na Festiwalu FAMA ‘78 i na Jazzowych Spotkaniach w Cieszynie.
Z inicjatywy Tadeusza Nestorowicza powstał zespół Funk Factory (1981), który został laureatem festiwalu Jazz Juniors ’83. W tym samym roku koncertował w RFN na Festiwalu Młodych Muzyków w Bayreuth. W latach 80-tych jego szeroko zakrojona aktywność zawodowa obejmowała także współpracę z Michałem Bajorem i Januszem Stokłosą, grę w orkiestrze Big Band Wrocław (1985) koncertującej z wieloma gwiazdami polskiej estrady, m.in. Andrzejem Rosiewiczem, Ewą Bem, Haliną Frąckowiak, Grażyną Łobaszewską i grupą VOX, grę w Big Warsaw Band (występy na festiwalach w Zielonej Górze, Białymstoku, Opolu, trasy koncertowe po ZSSR i Niemczech, wspólne koncerty z Janem Ptaszynem Wróblewskim czy Zbigniewem Namysłowskim.
W kolejnych dekadach Nestorowicz współpracował m.in. z Alex Band, Orkiestrą Zbigniewa Górnego (festiwale w Szwecji, Sopocie – m.in. w 1993 r. wspólny występ z zespołem Boney M.), zespołami jazzowymi Heavy Blues, Sami Swoi. Brał udział w prestiżowych wydarzeniach. Występował w 1992 r. podczas Festiwalu z okazji urodzin Dizzy Gillespiego w USA. Podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej Wrocławia grał dla Dalajlamy (2008).
Wydaną w 2016 r. płytę „Tribute to Louis Armstrong. What a Wonderful World” poświęconą geniuszowi muzyki jazzowej prezentował podczas festiwalu Jazz nad Odrą. Jubileuszowy sezon pracy artystycznej 2016/17 poświęcił na koncerty promujące ten krążek, który jest jednocześnie podsumowaniem 40-letniej działalności zawodowej. Obecnie pracuje nad nową płytą, która będzie podsumowaniem działalności artystycznej. Organizatorem koncertu jest Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław