Projekt „All that Jazz” zainauguruje w Jeleniej Górze koncert zespołu Nestor Band prowadzonego od wielu lat przez znakomitego trębacza jazzowego i kompozytora – Tadeusza Nestorowicza. 23 lipca o godz. 18. 00 w muszli koncertowej parku Zdrojowego w Cieplicach usłyszymy materiał z płyty „Tribute to Louis Armstrong. What a Wonderful World”, poświęconej geniuszowi muzyki jazzowej, zawierający największe, niezapomniane przeboje Armstronga takie jak Cheek to Cheek czy Hello Dolly.

Zespół wystąpi w składzie:
Tadeusz Nestorowicz – trąbka, fluegelhorn, śpiew
Roman Sonnenberg – instrumenty klawiszowe, śpiew
Wacław Zarębski – saksofon, klarnet
Tomasz Wilczyński – kontrabas
Janusz Brzozowski – gitara
Sławomir Patryn – perkusja

Wstęp wolny
—–
Tadeusz Nestorowicz – trębacz i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie trąbki. Laureat Nagrody Głównej na festiwalu Złota Tarka.
Koncertował w kraju i za granicą w wielu formacjach zespołowych, orkiestrowych (jazzowych i big bandowych). Karierę zawodową rozpoczynał w sezonie 1976/77. W roku 1976 wraz z wrocławskim zespołem Jambo Jazz Band na festiwalu Złota Tarka otrzymał nagrodę Polskich Nagrań. W 1978 założył Jazz Day Orchestra, z którą występował na festiwalach Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Pierwszy Camping Muzyczny w Lubaniu, Wałbrzyska Jesień Estradowa ‘79 (nagroda główna), Muza ‘79 w Jeleniej Górze (pierwsza nagroda). Koncertował na Festiwalu FAMA ‘78 i na Jazzowych Spotkaniach w Cieszynie.

Z inicjatywy Tadeusza Nestorowicza powstał zespół Funk Factory (1981), który został laureatem festiwalu Jazz Juniors ’83. W tym samym roku koncertował w RFN na Festiwalu Młodych Muzyków w Bayreuth. W latach 80-tych jego szeroko zakrojona aktywność zawodowa obejmowała także współpracę z Michałem Bajorem i Januszem Stokłosą, grę w orkiestrze Big Band Wrocław (1985) koncertującej z wieloma gwiazdami polskiej estrady, m.in. Andrzejem Rosiewiczem, Ewą Bem, Haliną Frąckowiak, Grażyną Łobaszewską i grupą VOX, grę w Big Warsaw Band (występy na festiwalach w Zielonej Górze, Białymstoku, Opolu, trasy koncertowe po ZSSR i Niemczech, wspólne koncerty z Janem Ptaszynem Wróblewskim czy Zbigniewem Namysłowskim.

W kolejnych dekadach Nestorowicz współpracował m.in. z Alex Band, Orkiestrą Zbigniewa Górnego (festiwale w Szwecji, Sopocie – m.in. w 1993 r. wspólny występ z zespołem Boney M.), zespołami jazzowymi Heavy Blues, Sami Swoi. Brał udział w prestiżowych wydarzeniach. Występował w 1992 r. podczas Festiwalu z okazji urodzin Dizzy Gillespiego w USA. Podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej Wrocławia grał dla Dalajlamy (2008).
Wydaną w 2016 r. płytę „Tribute to Louis Armstrong. What a Wonderful World” poświęconą geniuszowi muzyki jazzowej prezentował podczas festiwalu Jazz nad Odrą. Jubileuszowy sezon pracy artystycznej 2016/17 poświęcił na koncerty promujące ten krążek, który jest jednocześnie podsumowaniem 40-letniej działalności zawodowej. Obecnie pracuje nad nową płytą, która będzie podsumowaniem działalności artystycznej. Organizatorem koncertu jest Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.