Wczoraj (12 października) punktualnie o godz. 14.00 zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. Wyniki poznamy za osiem dni.

Projektodawcy byli bardzo aktywni. Większość reklamowała zadania zgłoszone przez siebie do JBO 2022 na facebooku. Nie zabrakło jednak aktywnych akcji plakatowania klatek schodowych i słupów ogłoszeniowych oraz osobistego namawiania mieszkańców na oddanie głosu.

Głosować można było elektronicznie za pomocą „portalu partycypacji społecznej” na stronie: konsultacje.jeleniagora.pl lub papierowo w jednym z siedmiu wyznaczonych punktów w Jeleniej Górze.

Mieszkańcy mogli oddać po jednym głosie w trzech kategoriach: projekty „twarde”, „miękkie”, „zielone”. Łącznie na JBO 2022 radni przeznaczyli w budżecie 2,7 mln zł, z czego na poszczególne kategorie przeznaczono odpowiednio: 2,15 mln zł, 300 tys. zł i 250 tys. zł.

Do realizacji zostają przyjęte projekty, które uzyskają największą liczbę głosów w każdej kategorii oraz mieszczą się w puli środków finansowych przeznaczonych na budżet obywatelski. Informacja o liście projektów przyjętych do realizacji w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej miasta Jelenia Góra do 21 października.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.