W jeleniogórskiej podstawówce nr 6 w Cieplicach od wczoraj (13 października) wprowadzono zdalne nauczanie. Powód? Jeden z nauczycieli zachorował na Covid 19. Piętnastu innych zostało skierowanych na kwarantannę.

– To na razie pojedynczy przypadek – uspokaja Elżbieta Sójkowska, kierownik sekcji epidemiologii Sanepidu w Jeleniej Górze. Natychmiast po informacji o pozytywnym wyniku nauczyciela, który zachorował na Covid 19, wdrożono procedury. Dyrektorka szkoły, po konsultacji z sanepidem, zarządziła przejście na zdalne nauczanie. Informację o tym uczniowie oraz ich rodzice otrzymali za pomocą platformy e-dziennik. Powrót do nauki stacjonarnej jest planowany od 19 października.

W województwie dolnośląskim rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem. 13 października wyniosła 107. Oznacza to, liczba osób, które zachorowały na Covid-19 w tym województwie od początku pandemii wynosi 214372. Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, w woj. dolnośląskim dwie osoby zmarły wczoraj z powodu koronawirusa. Z powodu Covid-19 od początku pandemii odnotowano w tym województwie liczbę 4884 zgonów.

8 komentarzy

 1. Taka duża szkoła i JEDEN przypadek morderczego wirusa w trakcie światowej epidemii !! Pomijając fakt, że większość dzieci i dorosłych przechorowała już koronę, to może zapobiegawczo wyburzyć budynek i otoczyć płotem z drutu kolczastego.

 2. Tak proszę państwa MAMY TOO! Zaszczepiony nauczyciel złapał covid i oczywiście reszta zaszczepionych nauczycieli na kwarannie.

  • a gdzie przeczytałeś informację, że był szczepiony? wywnioskowałeś na podstawie stylistyki czy ilości liter w informacji?

 3. Jest w artykule wyraźnie nienapisane, że nauczyciel nie był nie zaszczepiony. Świadczy to jednoznacznie, że był zaszczepiony. W przeciwnym przypadku z rozkoszą by go publicznie ukrzyżowali.

 4. PiS.Bolszewik.Czekista Odpowiedź

  Może uda się oficerom służb uniknąć odpowiedzialności karnej za śmierć ludzi na granicy, a może nie. Ale moralnie odpowiedzialni jesteśmy wszyscy. Byłem. Widziałem. Będę świadczył o udziale straży granicznej wojska i milicji w zaplanowanym ludobójstwie.

 5. PiS.Bolszewik.Czekista Odpowiedź

  99% z Was nie widziało martwego dziecka, czego Wam nie życzę. Ja widziałem. Widziałem i wiem, że tam w lesie leżą martwe dzieci. Apele nie wystarczą, aby uratować życie tym, które jeszcze żyją. Od Sokółki po Białowieżę. Zacueranie śladów w ewidencji straży granicznej i milicji nie pomoże.

 6. PiS.Bolszewik.Czekista Odpowiedź

  Desperacja ludzi uchodzacych przed wojną Bw Usnarzu Górnym – kilkoma kłodami drewna uchodźcy koczujący tam od 2 miesięcy, przerwali płot i weszli do Polski.
  Zołnierze ich gazowali, rzucali na glebę
  Krzyki, piski, błagania
  – tam są też kobiety
  W jakim kraju my żyjemy by ludziom w potrzebie nie pomagać?
  Dziwicie się że z taką łatwością przebiegła eksterminacja Żydów na polskiej ziemi podczas WW2.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Marek Lis

694 792 203

Zgłoś za pomocą formularza.