Pociągi już tą trasą nie kursują, więc złodzieje działają. Na szczęście, są czujne osoby, które o rozkradaniu torowiska zawiadomiły policjantów.

Mundurowi z Lwówka Śląskiego zatrzymali trzech mężczyzn, którym udowodniono współsprawstwo w usiłowaniu kradzieży szyn z nieczynnego torowiska kolejowego.

Do kradzieży doszło 17 września. Jednego ze złodziei zatrzymali na gorącym uczynku funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Zawiadomili policjantów. Po przybyciu na miejsce mundurowi zabezpieczyli pocięte szyny kolejowe, które zostały przygotowane do wywiezienia.

W tej sprawie zatrzymano łącznie cztery osoby, którym przedstawiono zarzut usiłowania kradzieży mienia.Ponadto policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim udowodnili jednemu z zatrzymanych w tej sprawie mężczyzn dokonanie przestępstwa poplecznictwa, tj. utrudniania postępowania karnego poprzez nakłanianie dwóch innych mężczyzn, w zamian za określoną kwotę pieniędzy, do przyznania się do udziału w przedmiotowym zdarzeniu, pomagając tym samym uniknąć odpowiedzialności karnej faktycznym współsprawcom przestępstwa.

Zarówno przestępstwo kradzieży mienia, jak i poplecznictwa są zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

1 Komentarz

  1. nie kradli, nie kradli, tylko społecznie przygotowywali grunt pod Cyklostradę Dolnośląską

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.