Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu dzisiaj ( 11 czerwca) wydał list gończy za Dominikiem Hutnikiem. Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie 6 czerwca na drodze relacji Bogatynia-Zgorzelec wypadku drogowego, w którym zginęło 3-letnie dziecko. Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego 25-latka. Śledczy wnioskują też do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Jak pisaliśmy, do tragicznego wypadku pod Zgorzelcem doszło w niedzielę, 6 czerwca. Po południu na drodze wojewódzkiej 352 relacji Zgorzelec-Bogatynia na wysokości miejscowości Koźmin (powiat zgorzelecki) zderzyły się dwa samochody. Śmierć poniósł trzyletni chłopiec, a ciężko ranni zostali jego rodzice.

Domniemany sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejscu został pasażer auta. Prokuratura przesłuchała go w charakterze świadka.

List gończy i Europejski Nakaz Aresztowania

Jak powiedział w piątek Polskiej Agencji Prasowej, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski, Sąd Rejonowy w Zgorzelcu przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował Dominika Hutnika na trzy miesiące od momentu zatrzymania. – Wydaliśmy teraz list gończy za podejrzanym i złożyliśmy wniosek do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania – informuje prok. Czułowski wskazując, że prokuratura bierze pod uwagę, że Hutnik uciekł za granicę. 25 -latek ma zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku którego zginęło 3-letnie dziecko, a także tego, że zbiegł z miejsca zdarzenia. Grozi mu 12 lat więzienia.

Policja opublikowała zdjęcie poszukiwanego. – W przypadku posiadania informacji na temat pobytu mężczyzny prosimy o kontakt z policją pod numerem telefonu 47 87 322 00 lub 112 – apelują mundurowi.Przypominają, że ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Jednocześnie zapewniają anonimowość każdej osobie, która przyczyni się do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.