Małgorzata Nauka wygrała konkurs na dyrektora jeleniogórskiego Zdrojowego Teatru Animacji. Dzisiaj (17 czerwca) odebrała nominację z rąk prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka.

Do konkursu, ogłoszonego w kwietniu tego roku, zgłosiło się 10 kandydatów. Siedmiu z nich przeszło pomyślnie etap formalny i zostało zaproszonych do rozmów. Kandydatów oceniała 9-cio osobowa komisja, złożona z przedstawicieli prezydenta miasta (3 osoby), Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (2 osoby), stowarzyszeń (2 przedstawicieli Polskiego Ośrodka Lalkarskiego „Unima”) oraz załogi teatru (2 osoby). Komisja niemal jednogłośnie zdecydowała, że najlepszą kandydatką jest Małgorzata Nauka. Otrzymała 8 głosów.

– W ocenie komisji konkursowej pani Małgorzata Nauka przedstawiła najbezpieczniejszą pod względem merytorycznym i artystyczno-programowym koncepcję funkcjonowania Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze – czytamy w uzasadnieniu.

Komisja wzięła też pod uwagę doświadczenie kandydatki, szczególnie w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych oraz bardzo dobrą znajomość środowiska. Ostateczny głos w sprawie powołania należał do prezydenta Jeleniej Góry.

– Małgorzata Nauka zna specyfikę tego teatru bardzo dobrze, gdyż pracuje w nim od wielu lat. Wygrała konkurs zdecydowanie, co tylko potwierdza, że jest to właściwa kandydatka – powiedział prezydent Jerzy Łużniak.

Dziś rano wręczył jej powołanie na 4-letnią kadencję. Komisja konkursowa zarekomendowała nowej dyrektorce zatrudnienie w teatrze dyrektora artystycznego.

Małgorzata Nauka jest magistrem dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Kierunek ten kończyła na Uniwersytecie Wrocławskim. Odbyła też szereg szkoleń. W cieplickim teatrze (teatr kilkakrotnie zmieniał nazwę) pracuje od 1994 roku. Wcześniej pracowała we Wrocławskim Teatrze Lalek. Od 2009 roku jest kierownikiem administracyjnym Zdrojowego Teatru Animacji. W okresie swojej pracy, zrealizowała kilkanaście projektów: koncertów, recitali oraz warsztatów.

Zastąpi na tym stanowisku swojego męża Bogdana Naukę, wieloletniego dyrektora ZTA, który jesienią zmarł w wyniku zakażenia COViD-19.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.