W miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali 4 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało od 1 do blisko 1,8 promila.

16 października br. około godziny 10.10 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na ul. Wrocławskiej zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego, który kierował pojazdem marki VW w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1 promil w jego organizmie.

Tego samego dnia, około godziny 18.30 policjanci na ul. Wincentego Pola w Jeleniej Górze zatrzymali nietrzeźwego, 27-letniego rowerzystę. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1 promil.

Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierujących pojazdami, którzy naruszyli sądowe zakazy.

17 października br. około godziny 1.00 policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze na ul. Karkonoskiej w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej 30-letniego kierującego pojazdem marki Ford. Okazało się, że kierujący był nietrzeźwy (blisko 1,8 promila) oraz naruszył 5 letni zakaz kierowania pojazdami. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, około godziny 2.00 w Mysłakowicach funkcjonariusze jeleniogórskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego kierującego pojazdem marki VW. Kierowca był nietrzeźwy, a przeprowadzone badanie wykazało blisko 1,6 promila.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Za naruszenie zakazu kierowania pojazdami kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.