W Seattle dobiegły końca zapaśnicze mistrzostwa świata weteranów (Dywizja F) w klasycznych zapasach. Nie zawiedli nasi reprezentanci, którzy wywalczyli 4 medale. Wśród medalistów jest jeleniogórzanin Mirosław Wieczorkiewicz, który wywalczył złoty medal i obronił tytuł mistrza świata.

Ponadto złote medale zdobyli: Stanisław Kamiński (złoto), Janusz Żurawski (złoty medal) i Zdzisław Brzozowski (srebrny medal)

Mirosław Wieczorkiewicz swoją karierę zawodniczą rozpoczął w 1970 roku jako trzynastolatek w klubie Unia Racibórz. Po krótkim epizodzie na śląsku swoją karierę kontynuował w jeleniogórskim MZKS Karkonosze pod okiem Czesława Czerńca i Adama Bącala. W swoim dorobku popularny “Miruś” bo tak wołają na niego znajomi ma wiele tytułów, zarówno wywalczonych na macie w kraju jak I poza granicami Polski. Swój pierwszy start na Mistrzostwach Świata Weteranów rozpoczął w roku 2007 – w wieku 50 lat – i od razu z Węgier wrócił z brązowym medalem. Z kolei pierwsze złoto zawisło na szyi Mirosława Wieczorkiewicza rok później w rosyjskim Perm. Następne lata ta wywalczone pierwsze miejsca dwukrotnie w Belgradzie, Sejnajoki (Finlandia), Budapeszcie , Sarajewie, Raciborzu czy Atenach. Wyjazd na ostatnie zawody do USA był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Miasta Jelenia Góra – co warte podkreślenia, nasz Mistrz w każdym wywiadzie potwierdza, że bardzo go to zmobilizowało do walki o najwyższe laury.  Wielokrotny mistrz świata weteranów nie zamierza szybko kończyć kariery sportowej. Jak przekonuje przed nim jeszcze wiele lat walki na macie.

Mirosław Wieczorkiewicz to sędzia I klasy związkowej rangi regionalnej i ogólnopolskiej, ale przede wszystkim założyciel i trener zapasów w Jeleniogórskim Centrum Sportów Walki.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.