Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odczuli od razu znaczne zwiększenie ruchu turystycznego. Niestety, przełożyło się to na dużą liczbą zdarzeń na szlakach. W minionym tygodniu ratownicy GOPR interweniowali aż 13 razy, z czego 6 zdarzeń miało miejsce w minioną niedzielę (18 lipca). Ratownicy wyliczają te zdarzenia i apelują, by były przestrogą dla wędrujących po górach.

Około 12:30. Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformowało nas o wypadku rowerzysty na single tracku Pętla Międzygórze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i zaopatrzeniu urazów rowerzysta został ewakuowany i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Godzinę po pierwszym zdarzeniu ratownicy dyżurujący w Karłowie wyjechali do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty i auta osobowego, który miał miejsce na wjeździe do Zieleniec Ski Arena. Motocyklista został zaopatrzony i przekazany przybyłemu na miejsce wypadku Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

O 15:05. Ratownicy z Karłowa wyruszyli do kolejnego zdarzenia, tym razem w Górach Stołowych. Turystka w wyniku poślizgnięcia doznała bolesnego urazu stawu kończyny dolnej, który uniemożliwiał jej dalszą wędrówkę.

Około 15:30. Rodzina z dzieckiem zboczyła ze znakowanego szlaku i pobłądziła w Górach Bardzkich. Ratownik dyżurny telefonicznie udzielił wskazówek o kierunku dotarcia do szlaku.

Koło godziny 16:00 obsługa Schroniska na Śnieżniku poinformowała ratowników dyżurujących w Międzygórzu o turyście, który w wyniku potknięcia doznał kontuzji stawu kończyny dolnej i nie był w stanie kontynuować dalszej wędrówki. Po zaopatrzeniu urazu turysta został ewakuowany do własnego środka transportu na parkingu w Kletnie.

Ostatnie tego dnia zgłoszenie przyszło o godzinie 20:25. 72-letni turysta opadł z sił podczas wędrówki w Górach Bardzkich w rejonie Kalwarii nad Bardem i nie był w stanie kontynuować marszu. Turysta został ewakuowany z gór.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.