Oficjalne oddanie mostu na drodze wojewódzkiej 364 we Lwówku Śląskim zaplanowano na jutro (5 sierpnia). Jego budowa przebiegała w rekordowym tempie. Most został oddany pięć miesięcy przed zakładanym terminem.

Jeszcze w ubiegłym roku sytuacja dla mieszkańców miasta rysowała się w czarnych kolorach. Prawie stuletni most został wyłączony z ruchu dla pojazdów powyżej 3.5 tony, a mniejsze pojazdy jeździły tylko jednym pasem. Wyznaczono długie i uciążliwe dla kierowców objazdy. Wojewódzki Inspektor Sanitarny zezwolił na budowę mostu tymczasowego obok starej przeprawy. Taki most powstał w trzy tygodnie. Mieszkańcy i przedsiębiorcy odetchnęli z ulgą, bo pozwoliło to na swobodną komunikację dla tirów, autobusów, samochodów osobowych, rowerów i pieszych. Równocześnie trwała inwestycja.

Nowy most powstał w rekordowym tempie. Miał być gotowy w grudniu. Firmy Dromosttor i PBW Inżynieria , które były wykonawcami, zapewniają, że nowoczesna przeprawa posłuży dwa razy dłużej niż poprzednia. Czyli 200 lat. Oficjalne otwarcie mostu nastąpi 5 sierpnia o godz.10.00

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Alina Gierak

502 499 336

Zgłoś za pomocą formularza.