Chwile grozy przeżyli wczoraj (13 października) klienci jednej z cieplickiej restauracji. Po godz. 20.00 do lokalu, od zaplecza, wtargnął mężczyzna. Oblał cieczą łatwopalną jednego z pracowników i oddał w stronę drugiego strzał z broni pneumatycznej. Napastnika udało się obezwładnić.

Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci, medycy oraz strażacy. Napastnik został zatrzymany i umieszczony w areszcie. Ustalane są szczegóły zdarzenia.

Jak informuje Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy policji w Jeleniej Górze, mężczyzna jest podejrzewany o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia pożarem oraz o uszkodzenie ciała dwóch osób.

Do zdarzenia doszło 13 października około godziny 20.20 w jednej z jeleniogórskich restauracji. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna, posiadając przy sobie substancję łatwopalną, wszedł na zaplecze lokalu, a następnie rzucił nią w kierunku jednego z pracowników. Spowodowało to zapalenie się jego odzieży oraz artykułów znajdujących się na zapleczu. Następnie napastnik z przedmiotu przypominającego broń pneumatyczną oddał strzał do innego pracownika oraz strzelił też do siebie.

Rozbójnika obezwładnili pracownicy restauracji i wezwali policjantów. Mundurowi z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzewanego o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia pożarem oraz o uszkodzenie ciała. – Osoby poszkodowane nie odniosły poważnych obrażeń – informuje Edyta Bagrowska.

41-latek po udzieleniu mu pomocy medycznej został umieszczony w policyjnym areszcie. Był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 0,5 promila.

Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Napastnikowi grożą do 10 lat więzienia.

1 Komentarz

  1. Stan nietrzeźwości w rozumieniu KK jest wówczas gdy badany przekroczy 0,5 prom. Zatem, trochę się tu autor mija z prawdą, zapewne żeby dodać dramatyzmu 🙂

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.