Miłośnicy muzyki alternatywnej powinni wybrać się 14 sierpnia do Zgorzelca. Od godziny 16.00 do 24.00, ulice Daszyńskiego i Wrocławską wypełnią pozytywne wibracje muzyki w ramach „Soundsystem Street Festival – festiwalu muzyki ulicznej na pograniczu polsko-niemieckim”.

„Soundsystem Street Festival – festiwalu muzyki ulicznej na pograniczu polsko-niemieckim” to połączenie sprawdzonych już rozwiązań oraz wizyty twórców, którzy po raz pierwszy zagoszczą w Zgorzelcu. Wielkim honorem będzie występ DJ Percha z brytyjskiego Zion Train – jednego z fundamentów światowej sceny digital dub od ponad 30 lat. Swoje inicjacyjne sety na festiwalu zagrają znany w całym świecie producent reggae, dancehall, dub i jungle Dreadsquad z Łodzi, czy Skank Ranger, zachwycający brzmieniem i pomysłami artysta z Olsztyna.

Ponadto obecność krakowskiego Dubseed Sound System, trójmiejskiego Pandadread Sound System, częstochowskiego Rise Up! Sound System czy Jah Love Soundsystem z Warszawy z ich własnoręcznie stworzonymi zestawami nagłośnieniowymi to gwarancja dobrej muzyki wyemitowanej w perfekcyjny sposób. Zagrają również zaprzyjaźnione niemieckie ekipy Irie Ites Soundsystem & Lion’s Den Soundsystem.

Silnym akcentem będzie także nawiązanie do chwalebnej tradycji tanecznej Zgorzelca i występy wywodzących się stąd DJ’ów – Xiędza Makena I z Joint Venture Sound System, Kosmos Mega Sound System, Chińzkiej Ambasady i DJ Siwego.

Historia soundsystemów w Polsce nierozłącznie związana jest ze Zgorzelcem. Tradycja ich tworzenia sięga lat 80-tych i 90-tych, gdy w mieście prężnie działała scena muzyki reggae. To właśnie nad Nysą Łużycką odbywały się również jedne z pierwszych sound systemowych imprez w Polsce. Różnorodne gatunki pozytywnej muzyki tanecznej mają wciąż wielu fanów po obu stronach granicy, co udowodniły dwie poprzednie edycje zgorzeleckiego festiwalu. W 2020 roku organizatorzy musieli zrobić przerwę, ale teraz ponownie zapraszają.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.