Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji otrzymali informację, że na portalu społecznościowym pojawił się wpis sugerujący, że jego autorka chce popełnić samobójstwo. Trop prowadził do mieszkanki Osiecznicy. Policjanci z tego miasta zareagowali natychmiast.

Informacja natychmiast została przekazana do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, ponieważ właścicielką telefonu, z którego dokonano połączenia i desperackiego wpisu była mieszkanka gminy Osiecznica. Dyżurny, w celu ochrony życia i zdrowia, pilnie wysłał policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy pełniących służbę na terenie powiatu bolesławieckiego do osoby, która może potrzebować pomocy.

Okazało się, że kobieta już nie użytkuje tego numeru. Numer należał do młodego mężczyzny, który jest mieszkańcem tej samej gminy. Błyskawiczne działania pozwoliły na ustalenie osoby, która dokonała wpisu. 22-latek potwierdził, że informację o chęci popełnienia samobójstwa zamieścił na jednym z portali społecznościowych.

Policjanci przekazali młodego chłopaka pod specjalistyczną opiekę medyczną.

– Finał tej historii jest szczęśliwy, ale pamiętajmy, jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić – apelują mundurowi. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak sobie poradzić z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.