Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 23 września na drodze krajowej nr 30 w Gryfowie Śląskim. 19- letnia motocyklistka na skutek poniesionych obrażeń zmarła w szpitalu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca motocyklem marki Suzuki 19-letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego najechała na tył samochodu marki Skoda, które w tym czasie było w trakcie manewru skrętu w lewo.

Motocyklistka została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła na skutek poniesionych obrażeń. Kierująca samochodem skoda 27-letnia mieszkanka powiatu lwóweckiego była trzeźwa i nie doznała poważnych obrażeń ciała.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują o zachowanie ostrożności na drodze.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz z policji w Lwówku Śląskim.

FOT. FB Lwówek na sygnale

2 komentarze

  1. Apelować to można do mądrych i myślących ludzi a tym kraju jak widać takie apele są g… warte bo niestety jesteśmy w większości narodem kretynów.

  2. Sporej części motocyklistów trzeba ponownie przypominać o takich zjawiskach jak dopuszczalna prędkość czy droga hamowania, bo poczucie pędu na jednośladzie odmóżdża ich bardziej niż samochodziarzy.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.