Do zespołów jeleniogórskich teatrów dołączyli nowi aktorzy. W Zdrojowym Teatrze Animacji oklaskiwać będziemy Agę Ejsmont. W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida oglądać możemy Tomasza Marczyńskiego oraz Jakuba Głukowskiego.

Aga Ejsmont w 2019 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie z filią we Wrocławiu, na kierunku Aktorstwo Teatru Lalek. Zajmuje się również charakteryzacją i wizażem. Jak sama mawia „umiem namalować na twarzy dobry humor i pewność siebie”. Na drugim roku Akademii Sztuk Teatralnych wyjechała na wymianę do Rose Bruford College w Wielkiej Brytanii z programu Erasmus, gdzie zaangażowała się w polsko-brytyjski kolektyw z pogranicza sztuk wizualnych i teatru formy „The Mad Nomad Lab”. Aga to bardzo miła, uśmiechnięta i pełna energii dziewczyna, która wprost nie może się doczekać, aby zagrać na scenie w naszym teatrze. Już 14 października będzie ją można oglądać w ZTA w spektaklu pt. „Kropka z błędem”.

Tomasz Marczyński oraz Jakub Głukowski dołączyli do zespołu Teatru im. Cypriana Kamila Norwida. Niedługo zobaczymy ich w nadchodzących realizacjach Teatru: „To wiem na pewno” i „Pułapce na myszy” .

Pierwszy z nich jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

Zadebiutował w w spektaklu Zbrodnia i Kara w reż. Małgorzaty Bogajewskiej w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie (2016). W międzyczasie występował w Teatrze Ludowym w Krakowie, Teatrze Szwalnia w Łodzi, Teatrze Kamienica w Warszawie. W latach 2019-2021 współpracował z Teatrem Polskim i Teatrem Ochoty w Warszawie. Można go było zobaczyć w Borysie Godunowie Petera Steina i Dziadach Janusza Wiśniewskiego.

Jakub Głukowski ukończył Wrocławską Akademię Sztuk Teatralnych w 2020 roku. Wyróżniony Nagrodą Publiczności dla Najbardziej Elektryzującego Aktora oraz Nagrodą Srebrnego Kamertonu za wyjątkowe wrażenia audialne na 37 Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, za role w spektaklach „Jutro Zawsze Będzie Jutro” w reż. Wojciecha Kościelniaka oraz „Krótkie Wywiady z Paskudnymi Ludźmi” w reż. Aleksandry Popławskiej.

Czekamy z niecierpliwością na role, w które będą się wcielać nowi aktorzy i życzymy ich powodzenia na jeleniogórskich scenach teatralnych.

1 Komentarz

  1. A może warto napisać też i podziękować za pracę artystyczną aktorom, którzy odeszli na emeryturę. Zazwyczaj nowe twarze pojawiają się w czyjeś miejsce – taka specyfika teatru – etaty wyliczone co do jednego. Nowe jest dobre, ale podziękować „staremu” nie zaszkodzi 🙂

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Marek Lis

694 792 203

Zgłoś za pomocą formularza.