Lekturę „Moralność pani Dulskiej” pamiętamy ze szkoły. Ale w takim wykonaniu usłyszymy znany tekst po raz pierwszy. W akcji Narodowe Czytanie dzisiaj ( 4 września) o godz. 12.00 na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze sceny z dramatu Gabrieli Zapolskiej czytać będą szefowie instytucji kultury, strażacy, radni i samorządowcy.

Będzie to także zabawa – konkurs. Jury oceni wykonanie oraz stylizacje wykonawców i inscenizacje. Słuchając dramatu będzie można zajrzeć do kawiarenki pani Dulskiej, zrobić sobie zdjęcie z Anielą i Felicjanem Dulskimi, poznać ofertę dla użytkowników biblioteki oraz dowiedzieć się jak się do niej zapisać.

4 komentarze

 1. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Wąsik odpowiada za patologie w policji. Śmierć na komisariacie, gaz, łamanie rąk i pałkę teleskopową rozbijaną na głowie fotoreportera. Obrzydliwa postać. Marcin Rudnicki potwierdził jego problemy zdrowotne. Całowanie namiętne z psem bokserką było wisienką na torcie tej ekipy.

 2. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Pis.bolszewio wraz ze swoim zbrojnym ramieniem podległym skazanemu przestępcy i czynnemu alkoholikowi najlepiej byłoby wam zacząć od: nie zabijaj, nie kradnij, nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu, bo „będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego” to jeszcze za trudne.

 3. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Handlarz nie oddał 50 milionów! Nie zapłacił też VAT-u od dostarczonego sprzętu. Wystawiał faktury z zerową stawką. Ziobro, Kamiński i Wąsik i banda PiS autoryzuje to bezczelne wyprowadzenie środków z resortu zdrowia. Brakuje na podwyżki dla ratowników? Teraz już wiecie dlaczego!

 4. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Prof. Łętowska: Nikt o niczym się nie dowie. To tak jak z tymi kamerkami umocowanymi na mundurach policyjnych, które przestają pracować w momencie brutalnej interwencji. W stanie wyjątkowym od władzy funkcjonariusza zależy dużo, dużo więcej, niż normalnie. Może po cichu zabić. Bezkarnie.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.