Czy Kostrzyca, wieś w gminie Mysłakowice, stanie się miejscem, do którego będą zjeżdżać turyści z Polski i Europy, by korzystać z atrakcji parku rozrywki?

Na razie nic na to nie wskazuje, ale projekt „Ukryte światy” zdążył już skłócić mieszkańców. Choć niewiele wiadomo o konkretach, już w internecie zbierane są podpisy pod dwiema petycjami. Jedna jest przeciw budowie parku rozrywki. W drugiej podpisują się zwolennicy pomysłu.

Dowiedzieliśmy się o nim przez przypadek – wyjaśnia Natalia Twardy, ze Stowarzyszenia Nasze Karkonosze, jedna z inicjatorek protestu przeciwko budowie parku rozrywki w Kostrzycy.

Park w sąsiedztwie łąk, krów i pól uprawnych

Według tego co wiemy, miałby on powstać przy ul. Karpackiej w sąsiedztwie gospodarstw rolnych – opisuje pani Natalia. Gospodarstwo, które prowadzi z ojcem jest jednym z nich. To prawie koniec wsi. Dalej są już tylko nieużytki i bagna.

– Jesteśmy pewni, że ta inwestycja będzie miała negatywny wpływ na środowisko naturalne, poziom życia ludzi, a nawet na wizerunek naszej miejscowości i naszej gminy. Nie chcemy dopuścić do tak drastycznej ingerencji w krajobraz oraz w życie ludzi i zwierząt – piszą mieszkańcy w swoim proteście.

Ale ta inwestycja ma także zwolenników. Oni również zbierają podpisy w internecie i mają swoje argumenty. „Dlaczego chcemy, aby park tematyczny powstał w Kostrzycy? To niezwykle ciekawy projekt nietypowej atrakcji popularyzującej zarówno pobliskie Karkonosze jak i cały region – twierdzą Jolanta Sojka – Bryniak i Monika Drabik, autorki petycji, popierającej budowę parku.

Autorem koncepcji projektu Parku Tematycznego „Ukryte Światy” jest Marek Pisarski, który opracował między innymi koncepcję programową centrum nauki EC1 Zachód w Łodzi . – W Kostrzycy nie ma mowy o rollercoasterach – podkreśla Marek Pisarski. To byłby park łączący edukację z rozrywką.

Więcej o projekcie budowy parku rozrywki w Kostrzycy, stanowisku gminy Mysłakowice, argumentach zwolenników i przeciwników inwestycji przeczytacie w Nowinach Jeleniogórskich z 21 września.

FOT. Stowarzyszenie Nasze Karkonosze

3 komentarze

 1. PiS.Bolszewik.Czekista. Odpowiedź

  Licznik kar nałożonych na narodowy socjalizm pisbolszewizm.
  Stan na 24-09-2021
  Turów
  11 550 000 PLN do zapłaty

  Daje to 231 TON ośmiorniczek.
  Czego nie wiedziałeś pisoski ******.
  ***** ***

 2. …wśród pól,pastwisk i łąk 😂😂😂😂Jedyną rozrywką w Kostrzycy jest wysypisko śmieci😂😂😂

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.