Maja Włoszczowska w ostatnich zawodach przed polską publicznością dała nam wiele emocji. Wczoraj (25 września) do ostatnich metrów ścigała się z Jolandą Neff, mistrzynią olimpijską z Tokio. Po zawodach kibice podziękowali Mai gromkim „Sto lat” i długimi brawami. Nie zabrakło wielkiego tortu. Kolarka zapowiedziała, że choć kończy karierę, to zawody Jelenia Góra Trophy Maja MTB Race na stałe zagoszczą w kalendarzu.

Zawody odbywały się w parku Paulinum, na trudnej i widowiskowej trasie. Przyszło bardzo wielu kibiców, bo okazja do oglądania najlepszych kolarek i kolarzy górskich zdarza się rzadko. Wyścigi odbywały się w formule cross – country. Rano startowali młodzi zawodnicy w kategorii U13 oraz juniorzy. Wszyscy jednak czekali na wyścigi elity kobiet i mężczyzn, które rozpoczęły się po godz. 14.00.

Maja Włoszczowska walczyła o prowadzenie z Jolandą Neff, tegoroczną mistrzynią olimpijską z Tokio. O zwycięstwie zadecydował ostatni podjazd. Szybsza okazała się 28-letnia Szwajcarka. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Solus-Miśkowicz. Wśród mężczyzn najlepszy był Onrej Cink. Drugie miejsce zajął Filip Helta, trzecie- Jan Saska.

Mam nadzieję, że podobało się państwu widowisko i bardzo dziękujemy za doping. Dziękuje Jolandzie za ostatni wyścig i za to, że przyjechała do nas mimo napiętego terminarza” –mówiła Maja po zawodach.

Jolanda dodała, że jest bardzo zadowolona, że mogła brać udział w ostatnim wyścigu w karierze Mai. „Myślę, że jest to jedna z najlepszych zawodniczek jaką kiedykolwiek spotkałam. To był wielki honor, że mogłam tu być i uczestniczyć w zawodach” – dziękowała Szwajcarka.

Do podziękowań dołączyli się kibice wraz z Jerzym Łużniakiem, prezydentem Jeleniej Góry. – ” Dziękujemy Mai Włoszczowskiej za te kilkanaście lat pięknej kariery i promocji Jeleniej Góry na całym świecie. Maja była naszym najlepszym ambasadorem” – mówił Jerzy Łużniak.

Zawodniczka, organizatorzy zawodów oraz samorząd Jeleniej Góry zapewnili, że zarówno Jelenia Góra Trophy Maja MTB Race jak i rajd rowerowy dla mieszkańców „Jeleniogórska szprycha” odbywać się będą w kolejnych latach. Duża liczba uczestników rajdu oraz mnóstwo kibiców w parku Paulinum pokazały, że jeleniogórzanie polubili rowerowe imprezy.

FOT. Łukasz Płocki

1 Komentarz

  1. z Wojska- Polskiego Odpowiedź

    Brakuje zdjęcia z Al. Wojska Polskiego – podziękowania mieszkańców za niedzielę w hałasie i smrodzie /bo obwodnice zamknęli/.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.