Para uczyniła sobie z kradzieży źródło dochodu. 21-latka i jej 35-letni partner są podejrzani o kradzieże z włamaniem i kradzieże, w tym dwóch pojazdów. Wstępnie straty pokrzywdzonych wynoszą około 26 tysięcy złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani mają na koncie co najmniej 6 przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścili się od października do listopada br. w Jeleniej Górze i na terenie powiatu karkonoskiego. Są to kradzieże z włamaniem i kradzieże. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą około 26 tysięcy złotych.

Złodzieje ukradli paliwo z kilku pojazdów oraz akumulatory. W jednej z miejscowości gminy Podgórzyn ukradli samochód osobowy marki Peugeot. Pojazd został odzyskany, a 35-latek został zatrzymany, jak kierował nim wbrew zakazom sądowym.

Drugie auto to Opel, który został odnaleziony przez funkcjonariuszy na terenie powiatu lwóweckiego. Dodatkowo policjanci odzyskali inne skradzione przedmioty.

Jak informuje Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze, mundurowi ustalają wszystkie okoliczności tej sprawy. Para została zatrzymana w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna, dla którego nie były po pierwsze przestępstwa i działał w warunkach recydywy, dzisiaj (4.11) zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze celem zastosowania środków zapobiegawczych.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.