Pomysłowością (choć daleko im do bohaterów serialu

Breaking Bad) popisali się dwaj „chemicy” ze Zgorzelca  i okolicznych miejscowości oraz inni członkowie gangu.  Skonstruowali w piwnicy domową wytwórnię metamfetaminy i dobrze ją ukryli.

Przestępcy zadbali, aby linia produkcyjna narkotyku była sprytnie ukryta. Wąskie przejście, które prowadziło do piwnicy, w której wytwarzano metamfetaminę, znajdowało się w kojcu dla psów.

W pomieszczeniu pod ziemią umieszczono specjalistyczny system produkcji narkotyku oraz chłodzenia i wentylacji obiektu- przekazała mediom rzeczniczka CBŚP nadkom. Iwona Jurkiewicz.

Osiem osób zatrzymanych

Funkcjonariusze zabezpieczyli linię produkcyjną narkotyków syntetycznych, a także przejęli m.in. naczynia laboratoryjne oraz ponad 200 litrów różnych substancji chemicznych, mogących służyć do wytwarzania narkotyków.

W wyniku działań przeprowadzonych w Zgorzelcu oraz w pobliskich miejscowościach policjanci z Zarządów w Poznaniu i Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali osiem osób.

Przy okazji zabezpieczono narkotyki, tj. metamfetaminę, amfetaminę oraz marihuanę. Przejęto także jednostkę broni palnej, amunicję, pałki teleskopowe, noże, maczety i elementy wyposażenia policyjnego (kajdanki, sygnalizację świetlno-dźwiękową, pałkę typu tonfa).

Zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej

Prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu na terenie Polski.

Decyzją sądu pięciu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec pozostałych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, dozorów policji połączonych z zakazem kontaktu z określonymi osobami.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych zatrzymani są podejrzani o udział w rozbitej zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się przemytem narkotyków z Holandii do Polski i innych krajów Unii Europejskiej oraz ich sprzedażą. Jak wynika z ustaleń członkowie gangu zajmowali się także wytwarzaniem narkotyków.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

Zgłoś za pomocą formularza.