Spotkania w Książnicy Karkonoskiej, na których mówi się o Czechach, czeskiej literaturze, zwyczajach, zabytkach zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem jeleniogórzan. Na pewno będzie też tak 29 września podczas spotkania dwóch znawców tematu, świetnych rozmówców i cenionych autorów książek o tematyce praskiej. Spotkanie z Aleksandrem Kaczorowskim i Mariuszem Suroszem rozpocznie się o godz. 17.00.

W ostatnim czasie Andrzej Kaczorowski wydał wznowienie książki „Praski elementarz” a Mariusz Surosz książkę „Praga. Czeskie ścieżki”.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią liczba miejsc na spotkaniu będzie ograniczona.

Gdyby nie było Pragi, należałoby ją wymyślić” Aleksander Kaczorowski. „O Pradze napisano setki książek i wciąż powstają nowe. Siła tego miasta okazuje się taka duża, że z równą mocą uwodzi miejscowych i przyjezdnych. I żadna z książek – bo tak już z miłością jest – nie wyjaśniła i nie wyjaśni przekonująco zagadki, dlaczego w Pradze z taką łatwością zakochują się kolejni.” Mariusz Surosz.

W związku z dużym zainteresowaniem spotkaniem i ograniczoną liczbą miejsc zachęcamy czytelników Książnicy Karkonoskiej do wcześniejszej rezerwacji miejsca telefonicznie: 75 75 429 85 lub wysyłając wiadomość na adres email wypozyczalnia@biblioteka.jelenia-gora.pl. W wiadomości należy podać imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Andrzej Buda

601 566 560

Zgłoś za pomocą formularza.