maja 24, 2020

Zdjęcia maseczkach, filmiki, na których pokazujemy, jak spędzamy czas w izolacji, dokumenty z kwarantanny, apele o szycie maseczek, dowody przekroczenia granicy, zapiski i pamiętniki – przydać może się wszystko, by udokumentować dla potomnych czas pandemii. Akcję „Archiwum Pandemii A.D. 2020” prowadzi Archiwum Państwowe.

maja 23, 2020

Na terenie województwa dolnośląskiego odnotowano dzisiaj (23.5, godz. 18.00)  dwadzieścia jeden  kolejnych zakażeń koronawirusem.

maja 23, 2020

Miał kontrolować, czy osoby wskazane przez sanepid przestrzegają kwarantanny w związku z koronawirusem. Tymczasem brał pieniądze i fałszował dokumentację, by mogli wychodzić z domu. Dzielnicowemu z powiatu lwóweckiego grozi do 10 lat więzienia.

maja 22, 2020

- Coraz więcej jeleniogórzan lekceważy obowiązek noszenia maseczek ochronnych – alarmują nasi czytelnicy. Na placach zabaw, na ryneczku, ścieżce przy wyjeździe na Wrocław ludzie spacerują z maskami na brodzie lub wcale  nie ochraniają twarzy.  Nie widać żadnych służb,które reagowałby na takie zachowanie – opisuje pani Anna, która z dziećmi często bywa w tych miejscach.

maja 22, 2020

Ostrożnie i stopniowo przenoszą się z internetu do realu placówki kultury w naszym regionie. Galeria BWA, Muzeum Karkonoskie, Muzeum Sentymentów, Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Dom Hauptmanna i inne placówki udostępniają wprawdzie nowe wystawy, ale tłumów na razie nie ma. Teatry i filharmonia nadal działają tylko w sieci.

maja 22, 2020

Sprawdziły się przewidywania. Nie będziemy w tym roku bawić się XXIII Lwóweckim Lecie Agatowym, które miało odbyć się od 17 do 19 lipca. Cała impreza została przeniesiona na następny rok.

maja 21, 2020

Jeleniogórski szpital powoli wraca do normalnej działalności. W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej działa znowu w pełnym wymiarze POZ oraz pomoc nocna i świąteczna. Od 18 maja jest możliwość zrobienia komercyjnych badań w laboratorium WCSKJ.

Bez zmian funkcjonują natomiast przychodnie zdrowia w mieście.  Lekarze nadal udzielają  tu porad telefonicznie.

maja 21, 2020

Dobra wiadomość dla osób pracujących w Czechach i mieszkających w przygranicznych miejscowościach. Po ich protestach i interwencjach samorządowców zostało otwarte przejście graniczne Zawidów- Habartice.

maja 20, 2020

W Jeleniej Górze i sąsiednich powiatach nie odnotowano dzisiaj (20.05, godz. 17.30) nowych zachorowań na koronawirusa.

maja 19, 2020

16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zanotowano dzisiaj (19.05, godz. 17.30) na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z powiatów: jeleniogórskiego, kłodzkiego, oławskiego, świdnickiego, wrocławskiego i wołowskiego.

maja 19, 2020

Od wczoraj zniesiono cześć restrykcji antycovidowych. W ograniczonym zakresie może funkcjonować gastronomia, można się umówić do fryzjera i kosmetyczki. Po dwóch miesiącach bez klientów i bez wpływów, właściciele biznesu wykazują ostrożny optymizm. Mało kto liczy na odrobienie strat. Chodzi wciąż o ich zminimalizowanie. 

maja 19, 2020

W najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 19 maja 2020 r. m.in.: 

maja 18, 2020

Kolejny jeleniogórzanin został zaproszony do rapowania w ramach akcji charytatywnej #hot16challenge2. Tym razem popis dał Zbyszek „Mucha” Muszyński z jeleniogórskiej kapeli Leniwiec. Akcja ma pomóc w walce z koronawirusem, równolegle z muzyczną stroną przedsięwzięcia trwa zbiórka pieniędzy na pomoc pracownikom służby zdrowia.
 

maja 18, 2020

Na Dolnym Śląsku przybyło dzisiaj 60 przypadków zakażeń COVID-19. Suma chorych to 2226. Z powodu COVID-19 zmarły w regionie 91 chorych, dziś odeszły dwie osoby. Po kilku dniach wyhamowania zachorowań, statystyki zmieniły się na gorsze.

maja 17, 2020

Na Dolnym Śląsku jest 2166 zakażonych koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło do dziś w regionie 89 osób, co oznacza, że od dwóch dni liczba zgonów nie zmienia się. Dzisiaj w regionie przybyło sześciu chorych. Jak podkreśla Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski, liczba zakażeń spada i regułą staje się, że jest znacznie niższa niż przypadków ozdrowień.

maja 16, 2020

Na Dolnym Śląsku jest 2160 zakażonych koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło do dziś w regionie 89 osób. Dzisiaj w regionie przybyło dziewiętnastu chorych. 

maja 15, 2020

Lokalna Organizacja Turystyczna i przedsiębiorcy ze Szklarskiej Poręby postanowili nie czekać na dobrodziejstwa kolejnych odmrożeń gospodarki. Sami chcą ożywić przygasłą turystykę, ściągnąć gości, przekonać, że w Karkonoszach można już wypoczywać bezpiecznie. Jest szansa na bezpłatne przypomnienie o walorach Karkonoszy na billboardach w 100 polskich miejscowościach i w dużej kampanii w internecie. - Trzeba działać, najgorsze jest czekanie na cud. Wartością tej kampanii jest solidaryzm, wspólnota działania – podkreślają inicjatorzy akcji. Jej hasło to „Karkonosze – tak blisko, tak bezpiecznie”.   

maja 15, 2020

Na Dolnym Śląsku jest 2141 zakażonych koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło do dziś w regionie 89 osób. Dzisiaj przybyło szesnastu chorych, odeszło kolejnych siedem osób.   

maja 14, 2020

W naszym subregionie – sześciu powiatach i mieście Jelenia Góra - nie stwierdzono dzisiaj ani jednego nowego zakażenia. W Kotlinie Jeleniogórskiej wyzdrowiało natomiast 13 osób. W pozostałej części Dolnego Śląska dodatnie testy na obecność koronawirusa wykazano dzisiaj u 25 osób osób. W sumie w regionie zachorowało dotąd 2125 osób, a zmarły 82 osoby.

maja 14, 2020

Tysiące przedsiębiorców z Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego czekają na wypłatę pożyczki (bezzwrotnej) w wysokości 5 tys. zł w ramach „tarczy antykryzysowej”. - Dzwonią do mnie ludzie, że dawno złożyli wnioski, a pieniędzy ciągle nie ma – mówi Marek Szopiński, prezes Zrzeszenia Handlu i Usług w Jeleniej Górze. - Robimy, co możemy, ale co trzeci wniosek jest źle wypełniony, brakuje nam ludzi, pracujemy po 12 godzin. Ani władze miasta , ani powiatu nie zareagowały na naszą prośbę o wsparcie – słyszymy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jeleniej Górze, gdzie wnioski o pożyczkę są rozpatrywane.

maja 13, 2020

W sytuacji kryzysowej dobrze jest mieć wspierające środowisko. Jeśli przeżywasz trudne emocje związane z zagrożeniem epidemią, lękiem przed przyszłością, kwarantanną, samotnością, straciłeś pracę i chcesz o tym porozmawiać z psychoterapeutką – zadzwoń pod numer telefonu 601 543 538. Społeczną akcję pomocową w ramach portalu nj24.pl prowadzimy codziennie.

maja 13, 2020

Na Dolnym Śląsku dodatnie testy na obecność koronawirusa stwierdzono dzisiaj u 44 osób. W sumie w regionie zachorowało dotąd 2100 osób, a zmarło 79 osób. Dzisiaj nie odnotowano żadnego zgonu z powodu COVID-19.

maja 13, 2020

W szpitalu powiatowym w Bolesławcu otwarto dziś (13 maja) nowe laboratorium. Dzięki niemu nawet 400 próbek dziennie będzie badane na obecność koronawirusa. Inwestycja warta 1,4 miliona złotych i była możliwa dzięki wsparciu udzielonemu w ramach Dolnośląskiego Pakietu Dla Ochrony Zdrowia. W otwarciu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski. 

maja 13, 2020

W najbliższym tygodniu nastąpi trzeci etap odmrażania gospodarki. W jego ramach ma ruszyć gastronomia, otwarte zostaną zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, więcej osób będzie można przewozić środkami transportu publicznego. Wierni liczniej będą mogli uczestniczyć w mszach świętych, stopniowo otwierane będą szkoły.