lipca 13, 2020

Memoriał Wilhelma Nowickiego i Józefa Wiatrowskiego na stadionie miejskim w Zgorzelcu zainaugurował, opóźniony o prawie trzy miesiące z powodu pandemii COVID-29, sezon lekkoatletyczny na Dolnym Śląsku. O rekordy życiowe i minima na imprezy mistrzowskie walczyło trzystu zawodników i zawodniczek z 32 klubów z Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej i z Dolnego Śląska. 

czerwca 30, 2020

Ograniczona do 150 liczba zawodników i zawodniczek startowała w Szprotawie w pierwszym w 2020 roku mityngu lekkoatletycznym. Nigdy wcześniej tak późno nie rozpoczynano sportowego sezonu. Weekendowe zawody odbyły się w ścisłym reżimie sanitarnym. Lekkoatleci rywalizowali tylko w konkurencjach rzutowych.

maja 10, 2020

Trwa finałowy etap 45. plebiscytu sportowego Nowin Jeleniogórskich. W finałowym etapie liczą się już tylko głosy oddane na nominowanych do nagród, czyli czołowych piątek sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2019 roku, którzy w pierwszym etapie plebiscytu zdobyli najwięcej punktów.

kwietnia 27, 2020

Tylko do 30 kwietnia, do godz. 12.00 głosować można na wszystkich kandydatów do tytułów najpopularniejszego sportowca, trenera i nadziei sportu 2019 naszego regionu. Wówczas zakończony zostanie pierwszy etap tegorocznego - 45. plebiscytu sportowego Nowin Jeleniogórskich. Pięciu kandydatów z największą ilością punktów zdobytych w głosowaniu, w każdej z trzech kategorii plebiscytowych, nominowanych zostanie do tytułów i będzie rywalizować o nagrody w drugim, finałowym etapie plebiscytu. Listę nominowanych ogłosimy w pierwszym, majowym wydaniu NJ oraz na portalu www.nj24.pl. O tym, kto zwycięży, zdecyduje suma punktów zdobytych przez poszczególnych kandydatów w obu etapach głosowania. 

kwietnia 15, 2020

W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy zgłoszenia kilkunastu nowych kandydatów do miana najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2019 roku. Późne zgłoszenia do nowinowego plebiscytu sportowego wynikają z nadzwyczajnej sytuacji w kraju spowodowanej koronawirusem. Ponieważ z tego powodu nie mieliśmy możliwości przedstawienia wszystkich kandydatur na łamach Nowin Jeleniogórskich i dać szans powalczenia o punkty w głosowaniu wszystkim zgłoszonym, postanowiliśmy zmienić kalendarz tegorocznego plebiscytu i przedłużyć głosownie w pierwszym etapie do 30 kwietnia 2020 roku. 

kwietnia 5, 2020

Z każdym tygodniem przybywa kandydatów zgłoszonych przez kluby, sekcje, związki i stowarzyszenia sportowe oraz kibiców do miana najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2019 roku. W najbliższym numerze Nowin Jeleniogórskich z 7 kwietnia 2020 roku sylewetki zgłoszonych ostatnio pretendentów to tytułów w 45. plebiscycie sportowym NJ. Zaprezentujemy saneczkarzy lodowych z karkonoskiego klubu. 

marca 26, 2020

W aktualnym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 24 marca 2020 roku zaprezentowaliśmy pierwszą listę kandydatów (z krótkimi uzasadnieniami wyboru) do miana najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2019 roku. Kolejną, zaktualizowaną listę nominowanych w 45. redakcyjnym plebiscycie Nowin Jeleniogórskich opublikujemy w następnym numerze NJ z 31 marca. Zachęcamy do jak najszybszego zgłaszania swoich kandydatów.

marca 26, 2020

Trwa 45. Plebiscyt Sportowy Nowin Jeleniogórskich. Na najpopularniejszych sportowców i trenerów z klubów regionu jeleniogórskiego w 2019 roku głosować można w dwojaki sposób: za pomocą oryginalnych gazetowych kuponów wyciętych z aktualnego, drukowanego wydania Nowin Jeleniogórskich (kupony z datą ważności) oraz sms-ami. Za głos oddany na „nowinowym” kuponie każdy kandydat otrzyma dwa punkty, za sms - jeden punkt. Koszt jednego sms-a to 1,23 zł brutto (1,00 zł plus VAT).

marca 13, 2020

Już po raz 45. ogłaszamy redakcyjny plebiscyt na najpopularniejszego sportowca wieku i trenera z klubów regionu jeleniogórskiego. Plebiscytową nowością są dwie nowe kategorie: Sportowa Nadzieja dla młodych zawodników i zawodniczek w wieku od 12 do 16 lat włącznie i tytuł honorowy, przyznawany przez Nowiny Jeleniogórskie, Super Champion.

lutego 19, 2020

W Toruniu odbyły się trzydniowe halowe mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W rywalizacji juniorów U-20 i juniorów młodszych
U-18 uczestniczyło ponad 1200 zawodniczek i zawodników z kilkuset krajowych klubów. Z sukcesów swoich wychowanków i ich rekordów życiowych cieszył się jeleniogórski trener z MKL „12” Marek Przeorski.

lutego 6, 2020

Pierwsza edycja Zimowego Festiwalu Biegowego RUDAWY odbędzie się już w najbliższą sobotę, 8 lutego 2020 r., w Rudawach Janowickich. Do startu w zawodach zgłosiło się już 700 uczestników. Organizatorzy imprezy przygotowali trzy trasy biegowe: najdłuższy 43-kilometrowy maraton, 21-kilometrowy półmaraton i najkrótszą - 10-kilometrową. Wszystkie biegi mają start i metę przy Schronisku Szwajcarka w Karpnikach, gdzie zlokalizowane będzie także biuro zawodów. Start maratonu o godz. 7.00, półmaratonu – o 9.00 i „dziesiątki” - o 10.00. 

stycznia 23, 2020

Bieganie w szortach, topach lub z gołą klatą, w mrozie, po śniegu (jeśli będzie) i po lodzie ma setki zwolenników. Ledwo zaczęły się zapisy, a już lista na 10 km w Biegu Icemana w Przesiece, została zamknięta. Nadal można się zapisać do biegu na 20 km. Biegacze wystartują 15 lutego.

stycznia 22, 2020

Dziesięć medali zdobyli lekkoatleci jeleniogórskiego MKL „12” i GKS-u Olsza Olszyna w halowych mistrzostwach Dolnego Śląska rozegranych 19 stycznia 2020 roku w czeskim Jabloncu nad Nissou. Trenerzy młodych sportowców Marek Przeorski i Wiliam Rostek oraz Przemek Chorzępa jako wysoki ocenili poziom zawodów, podkreślili dużą liczbę startujących oraz punktualność przeprowadzenia kolejnych konkurencji.

stycznia 16, 2020

W jeleniogórskim Urzędzie Miasta rozstrzygnięto konkursy i klubom przydzielono budżetowe pieniądze dla ligowych drużyn seniorskich oraz na szkolenie dzieci i młodzieży w 2020 roku. Na tzw. sport kwalifikowany przeznaczono łącznie 799 tysięcy złotych, na szkolenie młodych zawodników i zawodniczek 1.095 tys. złotych. Rozdział miejskich wywołał sporo emocji i dyskusji, komentarzy, nawet protestów.

listopada 30, 2019

Samorząd Karpacza pozyskał dodatkowe 3 mln złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki na prace przy przebudowie stadionu lekkoatletycznego.

listopada 17, 2019

Ostatniego dnia Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Parasportowców w Dubaju mnóstwo radości kibicom przysporzyła Lucyna Kornobys. Startująca w pchnięciu kulą, pochodząca z Lubawki, związana zawodowo z Jelenią Góra, a trenująca we wrocławskim Starcie zawodniczka zdobyła złoty medal i pobiła rekord świata.

listopada 10, 2019

Jeleniogórzanka Lucyna Kornobys zdobyła dla Polski brązowy medal w rzucie oszczepem na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Dubaju.Brawo!

listopada 10, 2019

Łącznie 716 osób znalazło się na liście startowej VI Biegu Niepodległości na dystansie 10 i 5 kilometrów. W niedzielę, 10 listopada, po tradycyjnej rozgrzewce, biegacze wyruszyli z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze. Spod zajezdni MZK pobiegli zawodnicy „Piątki”, czyli V Memoriału Piotra Schmidla. Pierwszy na mecie krótszego dystansu zlokalizowanej na cieplickim Placu Piastowskim pojawił się Krzysztof Tschirch (Karkonosz Running Team) – 16,06 min. Bieg główny - „Dziesiątkę” wygrał kamiennogórzanin Łukasz Kondratowicz (34,40 min.).

października 29, 2019

W niedzielę, 10 listopada, o godzinie 11.00, z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze sześćset osób wystartuje w VI Biegu Niepodległości na dystansie 10 kilometrów. Spod zajezdni MZK pobiegną zawodnicy „Piątki”, czyli V Memoriału Piotra Schmidla. Tylko do 1 listopada obowiązuje niższa, promocyjna opłata startowa w kwocie 60 złotych.

października 11, 2019

Wybitny lekkoatleta, mistrz olimpijski w skoku o tyczce z Moskwy, rekordzista świata Władysław Kozakiewicz zapisał się w historii polskiego sportu. Podobnie stało się z jego słynnym gestem – wałem, pokazanym w 1980 roku wrogiej publiczności radzieckiej na słynnym stadionie na Łużnikach.

października 4, 2019

Autobiografia Władysława Kozakiewicza, opowieść o tym, jak spełnione marzenia małego urwisa spod Wilna stają się częścią historii i mitologii narodu. Momentami przejmującą, gdzie indziej zanurzoną w soczystym humorze, często skłaniającą do refleksji. Historia, którą sam chciałbyś przeżyć.

września 19, 2019

Kolejnymi sukcesami mogą pochwalić się wychowankowie MKL „12”. W międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików U-16 w lekkiej atletyce, które rozegrano na Stadionie olimpijskim we Wrocławiu, jeleniogórzanie wywalczyli cztery medale i ustanowili sześć rekordów życiowych.

września 12, 2019

Najlepsi polscy lekkoatleci, skoczek o tyczce Piotr Lisek, kulomiot Konrad Bukowiecki i dyskobol Piotr Małachowski startowali w mini mityngu Karpacz Athletics Open 2019. Gwiazdy światowego i europejskiego sportu uświetniły w czwartek, 12 września, oficjalne otwarcie miejskiego stadionu im. Ireny Szewińskiej. Nowy obiekt uzyskał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki kategorii VA.

września 10, 2019

Ponad 600 lekkoatletów z całej Polski rywalizowało w Siedlcach w 22. Ogólnopolskich Igrzyskach LZS. Pięcioosobowa ekipa MKL „12” Jelenia Góra zdobyła trzy medale. Podopieczni trenera Marka Przeorskiego poprawili też rekordy życiowe w kilku konkurencjach.